lupa x
user

Vatikán představil inovovanou mobilní aplikaci, která pomáhá s modlitbami.

Vatikán představil inovovanou mobilní aplikaci, která pomáhá s modlitbami.

20.10.2021

Redakce

Vatikán představil inovovanou mobilní aplikaci, která pomáhá s modlitbami.

Vatikán představil novou generaci své aplikace Click to Pray (Klikni a modli se), která má lidem díky digitálním technologiím pomoci s plánováním každodenní modlitby a umožnit jim propojení s dalšími věřícími. Původní aplikace funguje od roku 2016 a stáhlo si ji přes 2,5 milionu lidí, novou vylepšenou verzi chce církev nabídnout začátkem listopadu.

Aplikace nabízí například možnost zřídit si vlastní profil, kde každý může plánovat, kolik času a kdy chce modlitbě věnovat a nastavit si upomínky. Přináší také informace o tradičních modlitbách a umožňuje připojit se v modlitbách k dalším věřícím nebo k papeži.

„Modlitba není ztráta času, jak si někdy myslíme. Modlitba je jako semínko v temnotě, které přinese své plody v pravý čas,“ uvedl na tiskové konferenci duchovní Fréderic Fornos.

Aplikace bude dostupná v sedmi jazycích a před jejím uvedením ji testovali mniši a jeptišky po celém světě. Vatikán zdůrazňuje, že nové technologie jsou jen rozšířením nabídky církve a nemají být náhradou za tradiční modlitbu. „Nechceme nijak umenšovat jiná místa nebo způsoby pro modlitbu. Jde jen o novou možnost, jak oslovit lidi, kteří chtějí nebo potřebují jinou cestu,“ řekl Lucio Ruiz z tiskového oddělení Vatikánu.

 

 

Vatikán 20. října (ČTK)

Hlavní stránka