lupa x
user

Heureka koupila logistickou službu Balíkobot

Heureka koupila logistickou službu Balíkobot

26.08.2022

Redakce

Internetový nákupní srovnávač Heureka koupil logistickou službu Balíkobot od investorů Martina Kasy a Davida Folprechta. Cenu nechtěla žádná ze stran komentovat. Balíkobot je služba pro snadnější správu a předávání logistických dat dopravcům a umožňuje on-line sledování zásilek.

Heureka koupila logistickou službu Balíkobot

Foto: Shutterstock 

Spojení s partnerem, který má silné know-how v logistice, podle výkonného ředitele Heureky Tomáše Bravermana obohatí a posune služby Heureky v rámci budování největšího evropského tržiště a jednotné platformy. Ta aktuálně působí v devíti zemích regionu střední a východní Evropy.

„Dlouhodobě se snažíme naše vztahy s partnery prohlubovat a pomáhat jim s prodejem napříč celým regionem, kde působíme. Věříme, že široké možnosti zpracování informací o logistice a pomoc s celým procesem předávání dat dopravcům ocení nejen e-shopy, ale ve výsledku díky přesnějším a rychlejším informacím také koncoví zákazníci. A to nejen v rámci tržiště, ale v celém programu Ověřeno zákazníky,“ dodal Braverman.

Služba Balíkobot funguje na trhu od roku 2014 a zajišťuje automatizovanou výměnu dat o balících, paletách a dopisech z e-shopového nebo podnikového systému dopravcům, díky čemuž se zrychluje logistika zboží.

„Balíkobot roste každoročně o desítky procent a má velmi zkušený tým v čele s Martinem Šauerem. V rámci skupiny Heureka očekávám další dynamický růst, expanzi do zahraničí a synergie ze spolupráce ve skupině,“ doplnil Kasa.

Na vedení Balíkobotu se aktuálně nic nemění. V rámci struktury skupiny Heureka Group bude Balíkobot samostatnou entitou, která bude hledat synergie v případech, kde to dává smysl. Výkonný ředitel Balíkobotu Martin Šauer bude podléhat Bravermanovi.

Skupina Heureka Group je největší nákupní rádce a cenový srovnávač působící v devíti zemích střední a východní Evropy. Měsíčně navštíví weby skupiny 23 milionů návštěvníků hledající nabídky z více než 55.000 internetových obchodů. Ve fiskálním roce končícím loni v březnu skupina zvýšila provozní zisk o 32 procent na 29,9 milionu eur, tedy 795 milionů Kč. Tržby vzrostly o 35 procent na 70 milionů eur, což je 1,9 miliardy Kč.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka