lupa x
user

Apple z Indie od dubna vyvezl iPhony za více než miliardu dolarů

Apple z Indie od dubna vyvezl iPhony za více než miliardu dolarů

05.10.2022 , Aktualizováno 04.10.2022

Redakce

Americká technologická společnost Apple z Indie od dubna vyvezla přístroje iPhone za více než miliardu dolarů (24,8 miliardy Kč). Apple sází na výrobu v této jihoasijské zemi čím dál více mimo jiné kvůli napětí mezi Washingtonem a Pekingem, uvedla agentura Bloomberg.

Apple z Indie od dubna vyvezl iPhony za více než miliardu dolarů

Foto: Shutterstock  

Vývoz iPhonů vyrobených v Indii, zejména do Evropy a na Blízký východ, by měl za rok do března 2023 dosáhnout 2,5 miliardy dolarů. To je téměř dvojnásobek ve srovnání s předchozím rokem, uvádějí zdroje Bloombergu.

Apple vyrábí iPhony v Indii od roku 2017. Začátkem tohoto roku tam zahájil výrobu iPhonu 13 a minulý týden uvedl, že v plánu je i výroba iPhonů 14.

Zpráva přichází v době, kdy se Apple snaží přesunout některé oblasti výroby iPhonů z Číny na jiné trhy včetně Indie. Ta představuje druhý největší trh s chytrými telefony na světě, plánuje se v ní také montáž tabletů iPad.

Indie a země jako Mexiko a Vietnam se stávají stále důležitějšími smluvními výrobci pro americké značky. Firmy ze Spojených států se snaží přenášet výrobu mimo Čínu, kde přetrvávají tvrdá karanténní opatření kvůli covidu-19.

Dillí (ČTK)

Hlavní stránka