lupa x
user

Micron investuje do závodu na čipy na severu státu New York až 100 mld. USD

Micron investuje do závodu na čipy na severu státu New York až 100 mld. USD

05.10.2022

Redakce

Americká společnost Micron Technology hodlá během následujících 20 let investovat až 100 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč) do výstavby továrního komplexu na výrobu čipů na severu státu New York. Informoval o tom dnes list The New York Times.

Micron investuje do závodu na čipy na severu státu New York až 100 mld. USD

Foto: Shutterstock

Americký prezident Joe Biden v srpnu podepsal „zákon o čipech a vědě“, který počítá se subvencemi 52,7 miliardy dolarů na výzkum a výrobu polovodičů, připomíná v této souvislosti agentura Reuters. Cílem zákona je oživit domácí výrobu čipů a zvýšit schopnost USA konkurovat Číně.

Význam, který hrál zákon při rozhodování o investici, vyzdvihl i šéf Micronu Sanjay Mehrotra. Není pochyb o tom, že bez zákona o čipech bychom tu dnes nebyli,“ uvedl. Spolu s příznivým daňovým režimem a partnerstvím s vládami států, jako je New York, jsou to klíčové prvky nezbytné k tomu, aby se podmínky v USA vyrovnaly subvencím nabízeným asijskými zeměmi a „výroba čipů se vrátila zpět do Ameriky“, dodal.

Projekt podle společnosti Micron v průběhu dvou desetiletí vytvoří 50.000 pracovních míst. Místo určené pro závod se má začít upravovat příští rok.

Minulý týden firma varovala před zpomalující se poptávkou po osobních počítačích a chytrých telefonech. Uvedla zároveň, že plánuje snížit své investice o 30 procent.

New York (ČTK)

Hlavní stránka