lupa x
user

Microsoft poskytne hry ze své konzole XBox herní platformě firmy Nvidia

Microsoft poskytne hry ze své konzole XBox herní platformě firmy Nvidia

22.02.2023

Redakce

Americká společnost Microsoft poskytne hry ze své konzole XBox herní platformě technologické firmy Nvidia. O desetileté licenční smlouvě firmy informovaly v tiskové zprávě. Microsoft se snaží přesvědčit regulační úřady, že by jeho převzetí videoherní společnosti Activision Blizzard za 69 miliard dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) neměly blokovat kvůli obavám z omezení hospodářské soutěže.

Microsoft poskytne hry ze své konzole XBox herní platformě firmy Nvidia

Foto: Shutterstock

Prezident Microsoftu Brad Smith na tiskové konferenci uvedl, že po uzavření licenční dohody s Nvidií a podobné dohodě s japonskou společností Nintendo je ohledně dokončení akvizice Activisionu větším optimistou. Dodal, že Nvidia akvizici podporuje.

Activision stojí například za hrami Call of Duty či Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu. Po dokončení transakce by Microsoft byl třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony. Právě Sony je velkým kritikem transakce, která je podle ní „špatná pro konkurenci, špatná pro herní průmysl a špatná i pro samotné hráče“. Smith ale doufá, že Sony by se mohla přiklonit k podobné dohodě jako Nvidia.

Převzetím se zabývá Evropská komise (EK) či britský antimonopolní úřad (CMA). Americká Federální obchodní komise (FTC) loni v prosinci podala žalobu, s jejíž pomocí se snaží akvizici zablokovat. Se svými obavami se na ni obrátily společnosti Nvidia, Sony a Google.

Nvidia v tiskovém sdělení uvedla, že uzavřela s Microsoftem desetiletou dohodu, na jejímž základě okamžitě začne integrovat hry pro Xbox do své streamovací herní služby GeForce Now. Ta má 25 milionů uživatelů ve více než 100 zemích.

Redmond/Santa Clara (USA) (ČTK)

Hlavní stránka