lupa x
user

Na konci března přestane vysílat dopravní Rádio Dálnice na frekvencích FM

Na konci března přestane vysílat dopravní Rádio Dálnice na frekvencích FM

20.03.2023

Redakce

Na konci března skončí vysílání dopravního Rádia Dálnice na frekvencích FM. Během následujících měsíců se stanice přemění v digitální podcastovou platformu. Mediální skupina Pohoda, která rádio vlastní, to oznámila na webu.

Na konci března přestane vysílat dopravní Rádio Dálnice na frekvencích FM

Foto: Shutterstock

Společnost uvedla, že se pro svůj krok rozhodla kvůli tomu, že se stále znatelněji mění způsob, jakým posluchači na cestách konzumují obsah a také kvůli aktuální metodice měření poslechovosti, která nereflektuje mobilní posluchače. „Tato kombinace přestala být vnímána jako trvale udržitelná a žádoucí k tomu, aby dopravní platforma fungovala na vlnách FM,“ napsala v prohlášení.

Posledních šest let nabízelo Rádio Dálnice posluchačům pravidelný dopravní servis a nejnovější informace z tuzemských silnic a dálnic. Dopravní zprávy v českém a anglickém jazyce přinášelo řidičům každou čtvrthodinu. Díky husté síti vysílačů bylo možné přijímat stanici po téměř celé trase české dálniční sítě.

Vzhledem ke vzrůstající oblibě on-line poslechu audií se vedení rádia rozhodlo ukončit klasické FM vysílání a značku Rádia Dálnice přetvořit do podcastové platformy Dálnice – podcasty na cesty. Rádio nabídne nový obsah v podobě tematických pořadů a možnost poslechu kdekoli, nejen podél dálničních tahů, a především kdykoli se to nejen řidičům hodí.

„Dálnice, jak ji známe, jako rádio, které si naladíte pomocí FM přijímačů v autě, ukončí ke konci března činnost, přestože jsme historicky dosáhli největší poslechovosti. Všichni to však vnímáme jako pozitivní zprávu, protože situace a potřeby posluchačů se rapidně mění. Již brzy se na našich sociálních sítích začne postupně zveřejňovat, co se chystá dál. Na výběr budou mít posluchači z široké palety podcastů naší produkce, ale i obsah externích tvůrců, překvapením bude i hudební složka,” uvedla spolumajitelka Pohody Katka Pařízková.

Podle serveru Lupa.cz Rádio Dálnice vysílá každých 15 minut dopravní zprávy v češtině a angličtině, dále publicistiku a hudbu od 70. let do současnosti. Licenci na první kmitočty získalo v roce 2012. Má také stále platnou licenci na digitální rozhlasové vysílání DAB+, která vyprší v dubnu 2027.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka