lupa x
user

Fiktivní rozhovor se Schumacherem vedl v Německu k odvolání šéfredaktorky

Fiktivní rozhovor se Schumacherem vedl v Německu k odvolání šéfredaktorky

24.04.2023 , Aktualizováno 23.04.2023

Redakce

Vedení bulvárního časopisu Die Aktuelle propustilo šéfredaktorku Anne Hoffmannovou kvůli fiktivnímu rozhovoru se šampionem formule 1 Michaelem Schumacherem, který vygeneroval nástroj umělé inteligence. Schumacher se na veřejnosti neobjevil od prosince 2013, kdy měl ve francouzských Alpách nehodu na lyžích a byl dlouho v kómatu. Proti zveřejněnému textu, u něhož se čtenář až skoro na samém konci dozvěděl, že nejde o opravdový rozhovor, se ostře ohradila sportovcova rodina. O propuštění šéfredaktorky informovala mediální skupina Funke Mediengruppe, pod níž magazín Die Aktuelle patří.

Fiktivní rozhovor se Schumacherem vedl v Německu k odvolání šéfredaktorky

Foto: Shutterstock

Tento nevkusný a zavádějící článek neměl nikdy vyjít. V žádném případě neodpovídá novinářským standardům,“ uvedla výkonná ředitelka mediální skupiny Bianca Pohlmannová. Skupina se zároveň rodině Schumacherových omluvila.

Fiktivní rozhovor otiskl Die Aktuelle, časopis zaměřený na ženy, v polovině tohoto měsíce. Schumacherova fotografie se objevila přímo na obálce spolu s titulkem „Michael Schumacher: první rozhovor! Světová senzace!“ a podtitulkem „Zní to klamně reálně“. Samotný „rozhovor“ se pak točil kolem Schumacherovy rodiny a obsahoval výroky, které bývalému řidiči F1 vložila do úst umělá inteligence.

Schumacherova rodina od jeho nehody informuje o jeho zdravotním stavu minimálně. V roce 2021 ale jeho manželka Corinna Schumacherová v dokumentárním filmu streamovací služby Netflix uvedla, že její manžel je doma a pokračuje v terapiích. „Soukromí je soukromí, jak vždycky říkal. Je pro mě velmi důležité, že si může užívat svého soukromého života, jak jen je to možné. Michael nás vždycky chránil a teď my chráníme Michaela,“ citovala její výroky z dokumentu stanice CNN.

Berlín (ČTK)

Hlavní stránka