lupa x
user

Britská firma Arm, která navrhuje čipy, míří na akciový trh v USA

Britská firma Arm, která navrhuje čipy, míří na akciový trh v USA

02.05.2023

Redakce

Britská společnost Arm, která navrhuje počítačové čipy, se chystá vstoupit na akciový trh ve Spojených státech. Firma o víkendu oznámila, že o záměru informovala americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Upozornila přitom, že velikost a cenové podmínky navrhované primární veřejné nabídky akcií (IPO) ještě nebyly stanoveny.

Britská firma Arm, která navrhuje čipy, míří na akciový trh v USA

Foto: Shutterstock

Podle zdrojů agentury Reuters obeznámených se situací hodlá společnost Arm na americkém trhu Nasdaq získat prodejem akcií osm až deset miliard dolarů (zhruba 171 až 214 miliard Kč). Arm se zabývá navrhováním čipů, její technologie se používají prakticky ve všech chytrých telefonech, uvedla agentura DPA.

Firmu Arm v roce 2016 koupila za 32 miliard dolarů japonská investiční skupina Softbank, která její akcie následně stáhla z londýnské burzy. V roce 2020 se Softbank dohodla, že firmu Arm prodá za 40 miliard dolarů americkému výrobci grafických čipů Nvidia. Vloni se však zúčastněné strany rozhodly transakci zrušit kvůli regulačním překážkám.

Softbank v důsledku zrušení transakce začala pracovat na uvedení akcií firmy Arm na burzu. Šéf Softbank Masajoši Son nicméně signalizoval, že japonský podnik si hodlá v britské firmě ponechat většinový podíl, upozornila DPA.

Společnost Arm vznikla v roce 1990 v britském univerzitním městě Cambridge. Podle serveru BBC firma letos uvedla, že nemá v plánu uvést své akcie na burzu v Londýně.

Londýn/New York (ČTK)

Hlavní stránka