lupa x
user

Vodafone od července zvýší počet gigabitových přípojek na dva miliony

Vodafone od července zvýší počet gigabitových přípojek na dva miliony

01.07.2023 , Aktualizováno 29.06.2023

Redakce

Vodafone zvýší od července pokrytí pevným internetem o rychlosti jeden gigabit/s ze stávajících 1,6 milionu na téměř dva miliony domácností. Nově bude sdílet sítě s dalšími operátory včetně T-Mobile. Vodafone to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Vodafone od července zvýší počet gigabitových přípojek na dva miliony

Foto: Shutterstock

T-Mobile s Vodafonem uzavřel dohodu o sdílení vysokorychlostní internetové infrastruktury loni. Součástí dohody je i vzájemné zpřístupnění části už vybudovaných přípojek. Nedávno pak T-Mobile oznámil, že díky spolupráci s Vodafonem navýší počet gigabitových přípojek na dvojnásobný jeden milion. Další provozovatel pevné sítě CETIN za poslední rok zvýšil počet optických přípojek o 100.000 na stávajících více než 250.000.

Vodafone díky T-Mobilu a dalším partnerům rozšíří nabídku optického připojení nově i do měst jako Prachatice, Zábřeh nebo Třeboň. Nově přítomný nebo s výrazně rozšířeným pokrytím bude ve více než 60 městech. V současnosti je základem jeho pevné sítě infrastruktura bývalého kabelového operátora UPC, kterého v roce 2019 koupil.

Po dokončení loni započatého projektu bude Vodafone nabízet multigigabitové připojení více než polovině českých domácností. Souběžně zlepšujeme parametry i naší stávající sítě. Zkrátka dál vylepšujeme digitální dálnice a přidáváme další tak, aby se Česko mohlo díky skvělé infrastruktuře zařadit mezi nejvyspělejší státy světa,“ uvedl generální ředitel Petr Dvořák.

V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků. Zhruba čtyři miliony připadají na mobilní služby, dalších přibližně 700.000 na fixní služby.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka