lupa x
user

Siemens je znovu v zisku, je ale opatrný ohledně své největší divize

Siemens je znovu v zisku, je ale opatrný ohledně své největší divize

10.08.2023

Redakce

Německý průmyslový konglomerát Siemens vykázal ve svém třetím finančním čtvrtletí čistý zisk 1,4 miliardy eur (bezmála 34 miliard Kč) po ztrátě 1,5 miliardy eur ve stejném období loni. A to navzdory nové zátěži ze svého podílu v problémové bývalé energetické divizi Siemens Energy. Slibně se rozvíjel prodej i příchozí objednávky, vyplývá z dnes zveřejněné výsledkové zprávy. Ve stejném období loni měl na hospodářské výsledky nepříznivý dopad pád akcií Siemens Energy a odchod z Ruska. Firma je ale přesto do budoucna opatrná ohledně své největší divize.

Siemens je znovu v zisku, je ale opatrný ohledně své největší divize

Foto: Shutterstock

„Znovu jsme dosáhli zisku a prokázali jsme naši konkurenční sílu ve všech oblastech našeho podnikání,“ řekl generální ředitel Roland Busch.

Tržby na srovnatelné bázi stouply o deset procent na 18,9 miliardy eur. Příjem zakázek se zvýšil o 15 procent na 24,2 miliardy. Jejich tahounem byla řada velkých objednávek od nejmenší podnikové divize Mobility.

V největší divizi Digital Industries (DI) ale klesly příchozí objednávky o více než třetinu. Podle společnosti Siemens došlo k „zrychlenému poklesu“ v podnikání s krátkým cyklem zahrnujícím zejména automatizaci továren. Přestože výsledky DI za třetí čtvrtletí byly jinak solidní, Siemens mírně snížil prognózu své nejziskovější divize za celý fiskální rok – tržby by už neměly růst tak rychle a předpověď marže je také o něco opatrnější.

Na vyhlídkách pro celou skupinu se tím ale nic nemění. Siemens potvrdil celoroční výhled.

Siemens je výrobcem řady produktů od vlaků až po průmyslový software. V České republice má skupina výrobní závody a rozsáhlou obchodní strukturu. V tuzemsku vlastní i dvě centra sdílených služeb, 13 vývojových center a oddělení a také deset kompetenčních center s globální působností.

Mnichov (Německo)  (ČTK)

Hlavní stránka