lupa x
user

Investice do chytrých měst dosáhnou 375 miliard dolarů

Investice do chytrých měst dosáhnou 375 miliard dolarů

19.11.2021

Redakce

Investice do chytrých měst dosáhnou 375 miliard dolarů

Investice do městské infrastruktury zaměřené na implementaci nových vizí pro města podle výzkumu dosáhnou do roku 2030 celkem 375 miliard dolarů, protože města investují do projektů typu brownfield a greenfield.

ABI Research uvádí, že stejně jako bude globální urbanizace pokračovat bez omezení, je stejně jasné, že současné koncepce městského života a infrastruktury nejsou ani udržitelné, ani škálovatelné z hlediska „dopadu na životní prostředí, odolnosti, nákladů a humanizovaného života“.

 

Nové městské vize

Analytici se domnívají, že status quo znečištěných, nebezpečných a zablokovaných měst se začíná měnit a jejich aplikační analýza Future Urbanization Concepts zdůrazňuje nové městské vize a technologie, které by mohly změnit způsob, jakým společnost přemýšlí o městech.

„Samotný koncept měst se hluboce a strukturálně změní,“ řekl Dominique Bonte, viceprezident pro koncové trhy a vertikály společnosti ABI Research, a podpořil tento názor citováním nových městských vizí, jako jsou The Line v Saúdské Arábii a Telosa v USA, které navrhují zásadně nové šablony infrastruktury pro život ve městě založené na zelených, pěších a 20minutových čtvrtích.

Typicky budou taková města obsluhována mobilními, maloobchodními, zdravotnickými a doručovacími roboty na vyžádání, přičemž budou zakázány tradiční dopravní, energetické a inženýrské vrstvy do podzemních úrovní.

„Ačkoli mnohé z těchto nových městských vizí nikdy nespatří světlo světa, nabízejí pohled do humanizovanější, udržitelnější a odolnější městské budoucnosti, z nichž velká část bude realizována postupnou modernizací a/nebo modernizací stávající městské infrastruktury v příštích desetiletích,“ dodal Bonte.

Zpráva poukazuje na to, že hybatelů městských inovací je mnoho, ale jak digitalizace životního stylu urychlená pandemií, tak stále naléhavější potřeba řešit změnu klimatu „jsou mocnými motory“ metropolitní transformace. Mezi další činitele změny patří volání po větší spravedlnosti a inkluzivitě, škálovatelném ekonomickém rozvoji a dostupnějším životě.

ABI poznamenává, že ačkoli jsou nejviditelnější aspekty této městské revoluce spojeny s fyzickými aktivy, od více distribuovaných městských stop po zelenou infrastrukturu, adaptabilní městské prostory a modulární silnice a budovy, neviditelné digitální vrstvy a související procesy jsou stejně důležité.

Podle ABI jsou nové koncepty hnacím motorem investic do infrastruktury chytrých měst a patří mezi transformativní řešení, která v konečném důsledku povedou k realizaci „autonomního města budoucnosti”.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Hlavní stránka