lupa x
user

Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

30.11.2021

Redakce

Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

Soud v Rusku znovu pokutoval americkou internetovou společnost Google. Podle agentury Reuters jí nařídil zaplatit tři miliony rublů (přes 910.000 Kč), protože nesmazala obsah považovaný v zemi za nelegální. Moskva i Google jsou v dlouhodobém sporu.

Rusko hrozí, že bude po Googlu požadovat procento z jeho celoročního obratu v Rusku za to, že opakovaně neodstranil zakázaný obsah ze svého vyhledávače a z kanálu YouTube. Americká společnost minulý měsíc uvedla, že zaplatila na pokutách už více než 32 milionů rublů.

Moskva v posledních měsících podniká kroky k regulaci a k omezení vlivu sociálních médií a velkých technologických společností. Vyměřuje pokuty za neodstraňování v Rusku nezákonného obsahu z webových platforem a zároveň se snaží přimět zahraniční technologické podniky, aby v Rusku otevřely své kanceláře.

Tamní cenzurní úřad Roskomnadzor od března zpomaluje rychlost sociální sítě twitter. Omezení na mobilních zařízeních hodlá Moskva udržet do té doby, než zmizí obsah považovaný za nezákonný.

 

 

Moskva 29. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka