lupa x
user

Nová aplikace IDOLKA zatím v dopravě v Libereckém kraji funguje jen omezeně

Nová aplikace IDOLKA zatím v dopravě v Libereckém kraji funguje jen omezeně

13.12.2021

Redakce

Nová aplikace IDOLKA zatím v dopravě v Libereckém kraji funguje jen omezeně

Liberecký kraj spustil dnes s novým jízdním řádem i novou mobilní aplikaci pro cestování autobusy a vlaky integrované regionální dopravy IDOLKA. Zatímco v operačním systému iOS pro telefony iPhone aplikace funguje bez problémů, v telefonech se systémem Android se ji zatím z technických důvodů zprovoznit nepodařilo. Napravit by se to mělo během několika dnů, informoval na sociálních sítích náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

Aplikace je součástí nového odbavovacího systému ve veřejné dopravě, který koordinátor dopravy Korid LK připravuje několik let. Od července systém IDOLKA testovali v laboratorních podmínkách, dnes začalo testování v ostrém provozu a s omezenými funkcemi. Cestující si mohou aplikaci zdarma stáhnout prostřednictvím internetových stránek idolka.cz a zatím ji mohou využít jen k placení jednotlivých a jednodenních síťových jízdenek. Pokud jim ovšem funguje. Korid LK chce aplikaci veřejnosti víc představit až po dokončení ostrého testování na začátku příštího roku.

V budoucnu má IDOLKA pomoci cestujícím i s vyhledáním nejrychlejšího spojení a nabídnout nejvhodnější jízdenku pro zvolenou trasu, ale zobrazí také zastávky veřejné dopravy nebo kontaktní místa, upozorní na výluky i mimořádnosti v dopravě. „Počítáme s tím, že v průběhu příštího roku bychom měli dosáhnout cílového stavu, který obsahuje mobilní aplikaci IDOLKA, zavedení e-shopu, rozšíření platebních karet ve veřejné dopravě a novou krajskou kartu OPUSCARD,“ řekl již dříve ČTK jednatel Koridu Otto Pospíšil.

Nový jízdní řád přinesl v Libereckém kraji i další změny, největší na Českolipsku. Na trať z Mladé Boleslavi přes Českou Lípu do Rumburku vyjely dnes poprvé místo Českých drah vlaky Trilex německé společnosti Die Länderbahn. Autobusovou dopravu v regionu zase převzal krajský dopravce ČSAD Liberec. „Zatím vše probíhá až na drobné technické závady bez větších obtíží, včetně provozu na mezikrajských linkách. Skutečná zatěžkávací zkouška přijde ale až v pondělí, kdy bude cestovat mnohem větší množství lidí,“ dodal Sviták.

 

Liberec 12. prosince (ČTK)

Hlavní stránka