lupa x
user

Prima přestane od března poskytovat své kanály O2 TV

Prima přestane od března poskytovat své kanály O2 TV

02.02.2022

Redakce

Prima přestane od března poskytovat své kanály O2 TV

Televizní skupina Prima chce od března přestat poskytovat své kanály on-line televizi O2 TV, protože se s operátorem nedohodla na podmínkách. Prima to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Operátor O2 však ČTK sdělil, že jednání nadále pokračují. Podle O2 Prima požaduje ukončení některých základních funkcí, třeba přetáčení programu, a také výrazné navýšení plateb za poskytnutí svých kanálů.

„Bohužel ani přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo domluvit se na nových podmínkách spolupráce se společností O2 Czech Republic,“ sdělil dnes generální ředitel skupiny Prima Marek Singer. „Vzhledem k tomu, že společnost O2 Czech Republic nadále nabízí svým klientům kanály televize Prima, aniž by s námi měla uzavřený platný kontrakt, rozhodli jsme se, že nejpozději 1. března ukončíme této společnosti distribuci svých kanálů,“ doplnil.

Společnost O2 však dnes uvedla, že jednání s Primou ještě nejsou ukončená. „Obchodní jednání i nadále probíhají a stále věříme, že se zástupci FTV Prima najdeme společnou řeč,“ sdělil ČTK mluvčí O2 David Solnař. Podle něj Primě vadí funkce umožňující přetáčení vysílání. „Nechceme, aby diváci O2 TV – obdobně jako zákazníci konkurence – přišli o své nejoblíbenější funkce, mezi které patří zpětné zhlédnutí nebo přetáčení programu. Právě ukončení těchto funkcí po nás FTV Prima požaduje,“ uvedl.

Prima také podle O2 žádá navýšení poplatků za své kanály až o 2500 procent. „Skupina Prima přišla s nepřijatelnými podmínkami – nejen se zvýšením poplatků za distribuci kanálů, ale ještě přemrštěným ‚výkupným‘ za to, aby lidé mohli využívat i nadále zpětné zhlédnutí a přetáčení programů. To by v konečném součtu znamenalo zdražení měsíčních tarifů O2 TV o desítky procent,“ sdělila dnes ČTK šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová. „Jakákoli z kompromisních variant, kterou jsme přinesli na jednání, byla smetena ze stolu,“ doplnila.

Skupina Prima provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima, CNN Prima News, Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Love, Prima Krimi, Prima Star a Prima Show. Kromě toho patří skupině také weby, například iPrima.cz. Operátor O2 je prostřednictvím O2 TV největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku. Počet zákazníků některého z tarifů služby O2 TV dosáhl podle posledních údajů k loňskému 30. září 586.000, což bylo meziročně o 83.000 více.

 

Praha 2. února (ČTK)

Hlavní stránka