lupa x
user

Aplikace k Trumpově nové sociální síti bude dostupná od pondělí

Aplikace k Trumpově nové sociální síti bude dostupná od pondělí

21.02.2022

Redakce

Aplikace k Trumpově nové sociální síti bude dostupná od pondělí

Mediální společnost amerického exprezidenta Donalda Trumpa pustí v pondělí do světa aplikaci, s níž bude možné se připojit k nové sociální síť nazvané Truth Social (Sociální pravda). Dostupná bude v obchodě s aplikacemi App Store firmy Apple. S odvoláním na ředitele Trumpovy mediální společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

„Tento týden se začneme objevovat v obchodě App Store společnosti Apple,“ řekl dnes stanici Fox News Devin Nunes. Bývalý republikánský zákonodárce byl v minulosti jedním z nejhorlivějších Trumpových zastánců v kauze údajného vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb z roku 2016 a v procesu ústavní žaloby, kterou proti šéfovi Bílého domu v roce 2019 vznesla Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu. „Naším cílem je, a myslím, že se nám to podaří, abychom do konce března byli plně funkční alespoň v rámci Spojených států,“ prohlásil Nunes.

Trump o svoje účty na twitteru, kde měl přes 89 milionů sledujících, a na facebooku přišel krátce poté, co jeho příznivci před rokem zaútočili na sídlo Kongresu. Správci sítí uvedli, že tehdejší prezident na sítích podněcoval k násilí. Trump krátce poté oznámil záměr představit vlastní sociální síť.

 

Washington 20. února (ČTK)

Hlavní stránka