lupa x
user

Olomoučan přišel o více než milion kvůli podvodným investicím do kryptoměn

Olomoučan přišel o více než milion kvůli podvodným investicím do kryptoměn

13.04.2022

Redakce

Olomoučan přišel o více než milion kvůli podvodným investicím do kryptoměn

O částku ve výši přes jeden milion korun připravili podvodníci devětadvacetiletého Olomoučana při podvodných investicích do kryptoměn. O své peníze přišel poté, co reagoval na reklamu ohledně možnosti investování; postupně si založil krypto peněženku, na kterou zasílal částky a následně i údajné poplatky související s uzavřením účtu. Lidi, s nimiž jednal, již nelze kontaktovat. Případ kriminalisté vyšetřují pro zločin podvodu, pachatelům hrozí až osm let vězení, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Do investován v kryptoměně se mladík pustil loni v březnu, obrátil se na telefonní číslo uvedení v internetové reklamě. „Následně si založil tzv. demo účet a uhradil vstupní platbu přes 5000 korun, na základě které se uskutečnila aktivace investičního účtu. Poté se vrhnul na dráhu investic a prostřednictvím své platební karty zainvestoval v několika platbách přes 200.000 korun. Pro snadnější obchodování s kryptoměnou mu bylo doporučeno, aby si založil krypto peněženku,“ uvedla mluvčí.

Na ni zhruba během dvou měsíců odeslal sumu ve výši několika set tisíc korun. „V polovině roku zažádal o vyplacení celé částky, která se nacházela na jeho investičním účtu. Mělo se jednat o téměř dva miliony korun. S tímto požadavkem se ovšem pojily poplatky, které měly údajně souviset s ukončením účtu a následným převodem peněz,“ doplnila policejní mluvčí.

Částku ve výši 150.000 korun pojící se s těmito údajnými poplatky muž uhradil na sklonku minulého roku, dosud však neobdržel žádné finanční prostředky a lidé, se kterými komunikoval ohledně investic, nejsou k zastižení. Policie v souvislosti s tímto případem opět nabádá veřejnost k obezřetnosti.

 

Olomouc (ČTK)

Hlavní stránka