lupa x
user

Na Chodově se otevřela největší esportová aréna v Česku a na Slovensku

Na Chodově se otevřela největší esportová aréna v Česku a na Slovensku

26.04.2022

Redakce

Na Chodově se otevřela největší esportová aréna v Česku a na Slovensku

Na pražském Chodově se v pondělí pro veřejnost otevřelo největší esportové multifunkční centrum v Česku a na Slovensku. Vodafone PLAYzone Arena je součástí obchodního centra Westfield Chodov a rozkládá se na více než 1000 metrech čtverečních. Za projektem stojí skupina Prima, která do projektu investovala desítky milionů korun.

„Od původní myšlenky uběhly více než tři roky. Jsem rád, že se náš sen proměnil v realitu a mohli jsme přivítat první návštěvníky z řad veřejnosti. Máme zatím jen pozitivní ohlasy a věřím, že spokojenost bude pokračovat u všech zákazníků,“ uvedl pro ČTK Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone a předseda České asociace esportu.

Návštěvníci mohou sledovat esportové soutěže v restauraci a baru s velkoplošnou obrazovkou, zahrát si na jednom z 55 počítačů, osmi konzolích nebo vyzkoušet virtuální realitu a závodní simulátory. Vstup je zdarma, platí se za jednotlivá herní stanoviště. Budou se zde natáčet i televizní pořady a podcasty. Aréna rovněž nabízí prostory určené pro firemní workshopy, přednášky a prezentace.

„Teď nás čeká spousta práce, abychom nastavenou kvalitu minimálně udrželi. Už nyní připravujeme zajímavé akce a turnaje. To budou teprve ty pravé zatěžkávací zkoušky našeho týmu,“ dodal Pleskot. Aréna v září přivítá turnaj v akční hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), jež je součásti mistrovství republiky.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka