lupa x
user

Mateřská společnost Lidlu a Kauflandu bude nově nabízet cloudové služby

Mateřská společnost Lidlu a Kauflandu bude nově nabízet cloudové služby

29.04.2022 , Aktualizováno 17.05.2022

Redakce

Mateřská společnost Lidlu a Kauflandu bude nově nabízet cloudové služby

Mateřská společnost potravinářských řetězců Lidl a Kaufland bude nově nabízet cloudové služby. Německá skupina Schwarz, která podniká také v České republice, o rozhodnutí informovala na svém webu. Firma tak v malém kopíruje příklad amerického internetového prodejce Amazon, který nabízí svou IT infrastrukturu jako cloudovou službu prostřednictvím své dceřiné společnosti Amazon Web Services (AWS) od roku 2006, napsala agentura DPA. Svou nabídku s cloudovou platformou Stackit spouští společnost Schwarz pro firmy a veřejnou správu.

„Nabídkou dláždíme cestu evropskému cloudovému řešení z Německa a posilujeme digitální suverenitu a konkurenceschopnost naší ekonomiky,“ řekl generální ředitel Schwarz IT Christian Müller. Dodal, že firma reaguje na výzvy politiků, kteří volali po přesvědčivé evropské alternativě ke cloudovým nabídkám mimoevropských poskytovatelů.

Datová centra Stackit se podle společnosti nacházejí v Německu a splňují „nejvyšší evropské bezpečnostní standardy“. Samotná skupina Schwarz toto řešení používá tři roky, svou spolehlivost prokázalo i při zatížení. V IT pobočce skupiny pracuje kolem 4000 lidí.

Kromě kompletních cloudových služeb bude Schwarz IT nabízet také takzvané kolokační služby. Ty budou fungovat tak, že zákazníci budou provozovat vlastní IT hardware ve dvou datových centrech skupiny Schwarz v Německu a Rakousku, aniž by se sami museli starat o vhodné a bezpečné prostředí.

Dceřiná společnost Amazonu AWS se mezitím stala vedle Microsoft Azure a Google Cloud předním světovým poskytovatelem výpočetního výkonu a úložného prostoru na internetu. Služba AWS si loni zřídila oficiální pobočku v Česku a chystá zde expanzi. Fungovala zde dlouhodobě, oficiální obchod a podporu tu ale dříve neměla.

Neckarsulm (Německo) (ČTK)

Hlavní stránka