lupa x
user

Bitcoin klesl pod 24.000 USD, hodnota kryptoměn se vrátila pod bilion USD

Bitcoin klesl pod 24.000 USD, hodnota kryptoměn se vrátila pod bilion USD

14.06.2022

Redakce

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin klesla pod 24 000 dolarů (zhruba 567 000 Kč), a dostala se tak nejníže od konce roku 2020. Propad je součástí širšího poklesu trhu s kryptoměnami po zprávě o růstu inflace ve Spojených státech, která vedla k odklonu investorů od rizikovějších aktiv. Hodnota celého trhu s kryptoměnami poprvé od loňského ledna klesla pod jeden bilion dolarů a podle údajů serveru CoinMarketCap sestoupila až na 926 miliard USD. Kryptoúvěrová firma Celsius navíc zmrazila výběry.

Bitcoin klesl pod 24.000 USD, hodnota kryptoměn se vrátila pod bilion USD

„Ukazuje se, že inflace je ještě těžší soupeř, než se očekávalo. Bitcoin a ether dál dostávají v ringu tvrdé údery,“ uvedla analytička Susannah Streeterová ze společnosti Hargreaves Lansdown. „Jsou hlavními oběťmi útěku investorů od rizikových aktiv v době obav ohledně prudkého růstu spotřebitelských cen po celém světě,“ dodala.

Podle spoluzakladatele kryptoúvěrové společnosti Nexo Antoniho Trencheva se nyní objevují předpovědi, že cena bitcoinu klesne pod 20.000 dolarů, nebo dokonce pod 10.000 dolarů.

Loni v listopadu se bitcoin vyšplhal na rekordních téměř 69.000 dolarů. Od té doby už ale ztratil více než 60 procent.

Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network dnes oznámila, že kvůli „extrémním podmínkám na trhu“ zmrazila výběry. Celsius nabízí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.

Firma uvedla, že zmrazením výběrů se snaží stabilizovat likviditu a že nyní pracuje na opatřeních k ochraně aktiv. Podle agentury Reuters její oznámení vedlo k prohloubení dnešního poklesu bitcoinu.

Londýn/Frankfurt (ČTK)

Hlavní stránka