lupa x
user

Nový web kroměřížské radnice pomůže s parkováním i s nástupem do vozů MHD

Nový web kroměřížské radnice pomůže s parkováním i s nástupem do vozů MHD

12.09.2022

Redakce

Nový web kroměřížské radnice pomůže s parkováním v centru města nebo s nástupem do vozů městské hromadné dopravy. Na speciálních webových stránkách věnovaných chytrým technologiím jsou i informace o stavu ovzduší, počasí a průjezdnosti křižovatek. Lidé tam mohou sledovat také aktuální dění na webových kamerách, řekl novinářům místostarosta Vratislav Krejčíř (Piráti).

Nový web kroměřížské radnice pomůže s parkováním i s nástupem do vozů MHD

„Na interaktivní mapě na Velkém náměstí motorista zjistí, zda a kde přesně je volné parkovací místo. U MHD zase cestující zjistí díky interaktivní mapě, kde se nachází autobus, popřípadě jaké má zpoždění nebo kde je nejbližší volný spoj či zastávka. Snažíme se tyto chytré technologie dostat k lidem tak, aby jim to usnadnilo život, a proto je vyvíjíme společně s odborem informačních technologií,“ řekl Krejčíř. Technické řešení podle něj přišlo zhruba na 100 000 korun.

Na webu zájemci najdou též údaje o aktuálních koncentracích škodlivin z několika měřicích stanic ve městě. Informace získané při sledování průjezdnosti křižovatek město podle Krejčíře využije při návrhu a při přípravě následných opatření pro zlepšení plynulosti a bezpečnosti dopravy v Kroměříži.

Město již dříve zavedlo aplikaci Munipolis se systémem Mobilní Rozhlas, jejímž prostřednictvím rozesílá občanům e-maily s informacemi z radnice a kde lidé také mohou hlásit závady na městském majetku. Radnice začala využívat i CityVizor, webovou aplikaci sloužící jako nástroj pro transparentní hospodaření měst a obcí, která nahradila předchozí takzvaný rozklikávací rozpočet.

Kroměříž (ČTK)

Hlavní stránka