lupa x
user

Musk: Apple už prakticky neinzeruje na twitteru, hrozí vyřazením z App Store

Musk: Apple už prakticky neinzeruje na twitteru, hrozí vyřazením z App Store

29.11.2022

Redakce

Americká technologická společnost Apple už prakticky přestala inzerovat na twitteru, uvedl dnes majitel této sociální sítě Elon Musk. Apple se tak zařadil po bok narůstajícího počtu společností, které po změně majitele nechtějí na twitteru platit za reklamu. Apple navíc podle Muska twitteru pohrozil, že ho vyřadí ze svého obchodu s aplikacemi.

Musk: Apple už prakticky neinzeruje na twitteru, hrozí vyřazením z App Store

Foto: Shutterstock

„Společnost Apple z velké části přestala na twitteru inzerovat. Nenávidí svobodu projevu v Americe?,“ ptal se Musk ve zjevné narážce na to, že twitter koupil s tím, že musí být znovu svobodnější. Jako jeden ze svých prvních kroků rozhodl, že se může na platformu vrátit bývalý americký prezident Donald Trump i další kontroverzní politici.

Právě z obav, že by se na twitteru nyní mohlo objevovat více závadných příspěvků od uživatelů, protože je Musk nechce tolik regulovat, už inzerci na této síti pozastavily koncern Volkswagen, automobilka General Motors nebo výrobce léků Pfizer.

K dění kolem twitteru se dnes vyjádřil také Bílý dům, který prý pozorně sleduje, jestli síť nebude důležitým aktérem šíření dezinformací.

Spor mezi Applem a Muskem bude možná ale ještě dalekosáhlejší. Musk totiž tvrdí, že mu Apple hrozí vyřazením twitteru ze svého obchodu s aplikacemi App Store. Důvod podle něj firma neuvedla. Na dotaz agentury Reuters firma zatím nereagovala.

Musk, který se označuje za absolutního zastánce svobody projevu, nedávno uvedl, že se twitteru masivně propadly příjmy. Za to podle něj mohou aktivisté, kteří vyvíjejí tlak na zadavatele reklamy. Příjmy z reklamy tvoří asi 90 procent příjmů firmy Twitter, majitele stejnojmenné sítě. Apple se na nich přitom dosud podílel podstatně. Podle listu The Washington Post byl v letošním prvním čtvrtletí největším inzerentem na twitteru, zodpovědným za čtyři procenta příjmů sociální sítě.

Musk, který je aktuálně nejbohatším člověkem na světě, firmu Twitter koupil na konci října za 44 miliard dolarů (téměř 1,1 bilionu Kč). Následně rozpustil devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku.

San Francisco (ČTK)

Hlavní stránka