lupa x
user

Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře slaví jubileum

Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře slaví jubileum

21.09.2023

Redakce

Tradiční akce Svatováclavské slavnosti se bude na Palackého náměstí v Kutné Hoře a na dalších místech ve městě konat v sobotu 30. září již po třicáté. Město Kutná Hora zve návštěvníky na den plný koncertů nejrůznějších žánrů za doprovodu trhů, dětského programu, přehlídky českých vín a výstav.

Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře slaví jubileum

Tradiční akce Svatováclavské slavnosti se bude na Palackého náměstí v Kutné Hoře a na dalších místech ve městě konat v sobotu 30. září již po třicáté. Město Kutná Hora zve návštěvníky na den plný koncertů nejrůznějších žánrů za doprovodu trhů, dětského programu, přehlídky českých vín a výstav.

„Oslava svátku svatého Václava začíná i letos svatováclavskou ranní mší v kapli Vlašského dvora. Následně se mohou návštěvníci od 13:00 hodin na Palackého náměstí těšit na tradiční trh a děti na hudební pásmo Divadélka Kůzle. Následovat budou vystoupení oblíbených místních i nadregionálních kapel a hudebníků jako jsou Time To Play, Schodiště a November Second. Ve večerních hodinách dále vystoupí Vlasta Horváth, Luboš Pospíšil a 5P a na závěr večera Balage band feat. Tereza. Po celou dobu programu bude na náměstí probíhat trh plný občerstvení, vína, burčáku a řemeslných výrobků regionálních i přespolních prodejců“ uvedla vedoucí oddělení školství a kultury Lucie Francová.

V přilehlém parku U Tří pávů se můžete v odpoledních hodinách těšit na pohádky, dílničky a malování na obličej.

Pro milovníky vína bude od 14:00 hod. připravena v Klášteře řádu svaté Voršily přehlídka českých vín.

Ve Spolkovém domě můžete zhlédnout výstavu o Ilju Bojanovském a v Kostele sv. Jana Nepomuckého výstavu fotografa Jindřicha Štreita.

Oslava svátku svatého Václava, tradičního patrona vinařů v Čechách, který vinnou révu i sám pěstoval, sklízel a vyráběl z ní víno, připadá v Kutné Hoře vždy na nejbližší sobotu následující po 28. září, Dni české státnosti, který v letošním roce připadá na čtvrtek.

Kulturní program na Palackého náměstí a v přilehlém parku U Tří pávů je pro všechny návštěvníky po celý den zdarma.

Bc. Lucie Francová, Vedoucí oddělení školství a kultury, tel.: 722 928 157, e-mail: francoval@mu.kutnahora.cz

Více informací k programu →

Autor ilustračního foto: Ondřej Soukup

Hlavní stránka