lupa x
user

Oslavte Mezinárodní den seniorů na Stezce korunami stromů Krkonoše

Oslavte Mezinárodní den seniorů na Stezce korunami stromů Krkonoše

29.09.2023

Redakce

Na trase dlouhé více než 1500 m na vás čekají nové zajímavosti a zážitky.

Oslavte Mezinárodní den seniorů na Stezce korunami stromů Krkonoše

Na celé Stezce je na zábradlí 40 skleněných cedulek s kukátky, a právě pohledem skrze ně se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Vrchol Stezky se nachází ve výšce 45 m, kde si budete moci užít okolní krásy smíšeného krkonošského lesa. Cestu dolů si pak můžete zkrátit a urychlit tobogánem, jehož tubus je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen pro děti, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí letíte v tobogánu rychlostí 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není.

Ať už jste senior, vozíčkář, rodič s kočárkem, nebo prostě jen hledáte klidný a malebný zážitek, Stezka korunami stromů je pro vás ideálním cílem. Díky bezbariérovému přístupu a pouze mírnému stoupání na její vrchol si každý může vychutnat jedinečný výhled do krajiny. Pokud by i tak bylo pro vaše nejbližší stoupání náročné, na pokladně Stezky je k zapůjčení vozíček zcela zdarma.

Samotnou Stezkou vše nekončí. Na konci vaší vycházky se můžete občerstvit v restauraci V korunách, kde se v průběhu října bude servírovat zvýhodněné menu. Každý den zde připravují jídla ze surovin od lokálních dodavatelů. S důrazem na čerstvost chystají kuchaři pokrmy vycházející ze specifik místní kuchyně a ze sezonních surovin dostupných dle ročního období.

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. V roce 2018 získala Stezka korunami stromů Krkonoše cenu Stavba roku Královéhradeckého kraje. Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.

http://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/oslavte-mezinarodni-den-senioru-na-stezce-korunami-stromu-krkonose/2419739

Zdroj: PROTEXT

Hlavní stránka