lupa x
user

WorkLounge expanduje. Kupuje City Point na Pankráci v Praze za více než 450 milionů korun

WorkLounge expanduje. Kupuje City Point na Pankráci v Praze za více než 450 milionů korun

30.10.2023

Redakce

Lubomír Šilhavý, generální ředitel WorkLounge, vyjádřil své nadšení z akvizice slovy: „Tato akvizice představuje nejnovější přírůstek do našeho soukromého realitního portfolia a brzy se stane novým domovem naší šesté pobočky WorkLounge, rodinného řetězce servisovaných kanceláří a coworkingových prostor se sídlem v Praze. Naším cílem je vytvořit špičkové, moderní a udržitelné kancelářské prostředí pro naše klienty v rámci WorkLounge i mimo něj.”

WorkLounge expanduje. Kupuje City Point na Pankráci v Praze za více než 450 milionů korun

Roman Pospíšil, místopředseda představenstva Amundi Czech Republic: „Máme radost, že se nám podařilo realizovat prodej nemovitosti v tak obtížném prostředí a najít na trhu protistranu, která splnila naše prodejní požadavky. Hodnota budovy se za dobu naší investice výrazně zvýšila a přispěla k velmi dobré výkonnosti našeho prvního realitního fondu. K nárůstu hodnoty přispěl především aktivní přístup při správě nemovitosti, mimo jiné jsme dokázali pružně reagovat na změny ve skladbě nájemníků úpravou pronajímaných prostor. Například původní datové centrum jsme proměnili na prostory dnes využívané jako fitness centrum.“

WorkLounge má doposud pět servisovaných center, čtyři v Praze, a to ve Foru Karlín, na Václavském náměstí, na pražském Smíchově a od května v ulici Na Příkopě v Praze, páté centrum má v USA v Cape Coral, kromě City Pointu plánuje zkraje roku 2024 otevřít také další českou pobočku v Dejvicích. Tato akvizice nejen, že umožní WorkLounge posílit svou pozici na trhu sdílených servisovaných kanceláří v Praze, ale také poskytne více možností a služeb novým i stávajícím členům. Současným nájemcům zaručuje WorkLounge zachování bezproblémového přechodu a kontinuální funkčnost všech služeb. V současné době jsou prostory obsazeny prestižními nájemci, včetně telekomunikační společností O2, provozovatele fitness centra Form Factory a pojišťovny AXA Assistance.

Podle dat Savills bylo v prvních třech čtvrtletích letošního roku prodáno celkem sedm administrativních budov, všechny v Praze. Jejich celková hodnota v součtu přesáhla 6,4 miliard korun. Stuart Jordan, generální ředitel Savills pro střední a východní Evropu, která v této akvizici WorkLounge zastupovala, doplňuje: „Zařazení City Point do portfolia WorkLounge zajišťuje jeho klientům další možnost využití coworkingu na významném byznysovém místě na Pankráci. Množství firemních a soukromých nájemců v nejbližším okolí svědčí o trvalé popularitě této pražské lokality a doplnění stávajících center WorkLounge o City Point bude atraktivní variantou pro současnou i novou klientelu.“

WorkLounge již stanovil plány pro nadcházející týdny až měsíce, jak přizpůsobit nový sdílený prostor svému unikátnímu designu a integrovat členy do své prosperující komunity. Tyto změny mají za cíl posílit propojení a výhody pro stávající i nové členy, včetně přidání menších kanceláří, relaxačních zón, komplexních služeb, přátelské a inspirativní atmosféry a všech dalších benefitů servisovaných kanceláří.

Nově získaná lokalita City Point nabízí širokou škálu výhod, včetně impozantních 8 750 m² prostoru, s 500 metry vyhrazenými pro coworking. Kancelářské prostory jsou řazeny do kategorie A – nejvyšší úspornosti. Dále nabízejí 120 parkovacích míst a moderní vybavení jako je fitness centrum a obchodní prostory s výbornou dopravní dostupností a se širokou nabídkou obchodů a služeb v okolí.

O společnosti WorkLounge

Patří mezi první a přední české provozovatele servisovaných kanceláří a coworkingových center v Praze. Poskytuje vybavené a servisované kanceláře pro menší, středně i velké týmy, designový coworking, či sdílené a soukromé kanceláře pro jednotlivce. WorkLounge nabízí nejen reprezentativní místo pro práci a schůzky, ale i lidský přístup a zázemí pro osobní i firemní rozvoj. Na tuzemském trhu působí od roku 2016, kdy vznikla první pobočka WorkLounge ve Foru Karlín. Od té doby prostory využilo přes 4 000 členů. WorkLounge dosud nabízel prostory o rozloze přes 10 000 m² a komunitu která čítá přes 1200 aktivních členů.

http://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/worklounge-expanduje-kupuje-city-point-na-pankraci-v-praze-za-vice-nez-450-milionu-korun/2433859

Zdroj: Protext

Hlavní stránka