lupa x
user

Společnost Huawei vyhlásila vítěze cen XMAGE Awards 2023

Společnost Huawei vyhlásila vítěze cen XMAGE Awards 2023

06.11.2023

Redakce

Letošní vítězné snímky byly vybrány z více než 600.000 příspěvků zaslaných mezi 7. dubnem a 15. srpnem účastníky z téměř 100 zemí.

Společnost Huawei vyhlásila vítěze cen XMAGE Awards 2023

První pětici zemí s největším počtem soutěžících tvoří (po Číně) Malajsie, Turecko, Polsko, Filipíny a Spojené arabské emiráty. Nejoblíbenějšími modely telefonů použitých k fotografování byly HUAWEI P60 Pro, HUAWEI P40 Pro a HUAWEI Mate 40 Pro.

Tři vítězné fotografie, které uchvátily porotu a odnesly si hlavní ceny

Nejvyšší ocenění sklidily snímky „Dragon Clouds“ (Dračí oblaka), jehož autorem je Domcar Calinawan Lagto z Filipín, „Airshow“ (Letecká show) od Piotra Cebuly z Polska, a „Fearless Eagle“ (Neohrožený orel) od Dou Chuanliho. Každý z vítězů obdrží 10.000 dolarů (před zdaněním) z tvůrčího fondu XMAGE na podporu svého fotografování a jako povzbuzení k dalšímu používání zařízení Huawei v budoucnu.

Komentář porotce: Pouze při překonání konvenčních hranic dokáže fotograf zachytit obrazy, které rychle mizí, jsou neobvyklé či skryté. — Chen Xiaobo, 9. viceprezident Čínské asociace fotografů.

Komentář porotce: Tento snímek klade víc otázek, než kolik jich zodpoví, a podněcuje tak divákovu obrazotvornost. Dokáže letadlo bezpečně přistát nebo havaruje? Kam letí? Komu patří silueta v popředí? Z fotografie cítím rozvíjející se příběh a dynamiku, která diváka vybízí, aby si bílá místa doplnil sám. — australská portrétní fotografka Jessica Hromas.

Komentář porotce: Ještě důležitější než vnější podoba, je zachycení vnitřní podstaty subjektu, jeho povahy či momentálních emocí. Na obrazech, fotografiích či nahrávkách už jsme viděli nespočet orlů, ale tohoto si navždy zapamatuju pro způsob, jakým zachycuje pravou orlí duši. Ostrý, hrozivý pohled očí pod měkkými a načechranými pery. — čínský módní fotograf Pei Tongtong.

Nové kategorie inspirovaly úchvatnou kreativitu

Letošní ročník soutěže tvořila pestrá škála kategorií – Noční procházka, Portrét, Umění a móda, Outdoor, Hello Life, Storyboard, Akce a Vyprávění příběhů. Nové kategorie byly zařazeny s cílem podpořit uživatele v rozletu kreativity a zobrazování neobvyklých perspektiv.

V těchto kategoriích bylo vybráno 17 vítězů a 34 nejlepších nevýherních snímků, jejichž autoři obdrží 1500, respektive 1000 dolarů z tvůrčího fondu XMAGE.

Ceny XMAGE představují profesionální zobrazovací schopnosti fotoaparátů XMAGE

Ceny HUAWEI XMAGE Awards jsou důkazem toho, jak značka XMAGE inspirovala kreativitu uživatelů při používání mobilních zařízení. Společnost Huawei vnímá mobilní fotografii jako významný nástroj pro sledování a zachycení vzácných životních okamžiků a jako prostředek podněcující vizuální kreativitu. Naším posláním je umožnit uživatelům rozvinout jejich tvůrčí schopnosti a nadále posouvat hranice mobilní fotografie.

Soutěž HUAWEI XMAGE Awards urazila od svého uvedení v roce 2017 dlouhou cestu. Nejenže inspirovala mnoho jednotlivců k tomu, aby vzali do ruky mobilní telefon a vytvořili nádherné fotografie, ale stala se také platformou pro prezentaci úžasných výtvorů, které lidem umožňují nahlédnout do vidění světa a každodenního života očima fotografů. Dnes se XMAGE Awards stala významnou celosvětovou fotografickou událostí, která zažehla mezi lidmi vlnu nadšení vyjadřovat své emoce, rozdávat sebevědomí a rozproudit „sílu obrazu“ prostřednictvím mobilní fotografie.

Úplný seznam oceněných najdete na oficiálních webových stránkách:

https://consumer.huawei.com/en/campaign/xmage

http://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/spolecnost-huawei-vyhlasila-viteze-cen-xmage-awards-2023/2436811

Hlavní stránka