lupa x
user

LED retrofity Philips jsou nyní dostupné pro další modely aut a nově i pro motocykly

LED retrofity Philips jsou nyní dostupné pro další modely aut a nově i pro motocykly

17.02.2024 , Aktualizováno 15.02.2024

Redakce

Jedinečné silniční LED retrofity Philips Ultinon Pro6000 jsou nově dostupné pro více než 50 modelů automobilů a více než 75 typů motocyklů.

LED retrofity Philips jsou nyní dostupné pro další modely aut a nově i pro motocykly

Foto: Shutterstock

Mezi nově přidané modely patří například vozidla značek:

  • BMW (řady 1 – F20, F21; řady 3 – E90, E91, F30, F31, X3 – F25)
  • Citroën (Berlingo, C1, C3)
  • Ford (Fiesta, Focus, Ka)
  • Hyundai (i30)
  • Kia (Cee’d, Picanto)
  • Mercedes (A-Klasse, B-Klasse, C-Klasse, CLA, GLC, Vito)
  • Opel (Astra, Zafira Tourer)
  • Renault (Clio, Megane)
  • Škoda (Yeti)
  • Volkswagen (Golf, Tiguan, Touran)

V případě motocyklů pak jde například o BMW, Hondu, Kawasaki nebo Yamahu.

Silniční LED žárovky Philips mají průlomový jas a jsou tak mnohem bezpečnější než klasické halogenové žárovky. Široké pokrytí a rovnoměrné rozložení světla zajišťuje vynikající viditelnost po celé šířce vozovky a eliminuje jakákoli tmavá místa nebo slepé oblasti. Technologie SafeBeam pak zajišťuje jízdu bez oslňování protijedoucích vozidel (jak tomu, bohužel, často bývá u neschválených napodobenin). Spolehnutí je také na extra dlouhou životnost, která u Philips LED Ultinon PRO 6000 činí přibližně 3000 hodin, což odpovídá třem rokům provozu. Philips navíc nabízí o rok delší prodlouženou záruku. V České republice jsou schváleny pro vybrané modely automobilů a motocyklů žárovky typu H4-LED a H7-LED.

Použití silničního LED osvětlení Philips je dovolené pouze ve vybraných zemích, mezi které patří vedle České republiky například Německo, Rakousko, Francie nebo Chorvatsko. Jinde – například v Polsku – není možné tato světla používat. Firma Lumileds se dlouhodobě snaží, aby schválení v jedné zemi EU znamenalo možnost používat LED retrofity neomezeně napříč celou Evropskou unií, zatím však neúspěšně.

Úplný seznam kompatibility najdete zde: https://www.philips.cz/c-e/au/svetla-do-auta/svetlomety/led-compatibility-list.html

Informace o společnosti Lumileds

Lumileds je světovou jedničkou v oblasti navrhování a výroby inovativních řešení pro automobilový, informační a komunikační průmysl, a také v odvětví osvětlení. Společnost má více než 7000 zaměstnanců a působí ve více než 30 zemích. Aktivně spolupracuje se svými klienty na tom, aby posouvala hranice světla. Vznikla původně jako divize společnosti Philips, jejíž značku i nadále používá ve svých produktech pro automobilový průmysl, ale v současnosti je již plně samostatnou entitou.

Další informace o naší nabídce můžete najít na webové stránce: lumileds.com

Hlavní stránka