lupa x
user

Čtyři bývalí manažeři společnosti Twitter žalují Muska kvůli odstupnému

Čtyři bývalí manažeři společnosti Twitter žalují Muska kvůli odstupnému

07.03.2024 , Aktualizováno 06.03.2024

Redakce

Čtyři bývalí vysoce postavení manažeři americké internetové společnosti Twitter zažalovali miliardáře Elona Muska. Tvrdí, že jim dluží odstupné v celkové výši přes 128 milionů dolarů (zhruba tři miliardy Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Musk předloni v říjnu firmu Twitter koupil za 44 miliard dolarů a následně ji přejmenoval na X.

Čtyři bývalí manažeři společnosti Twitter žalují Muska kvůli odstupnému

Foto: Shutterstock

Bývalý výkonný ředitel Twitteru Parag Agrawal a tři jeho kolegové tvrdí, že Musk je po převzetí falešně obvinil z pochybení a donutil je opustit firmu. Následně jim podle žaloby odepřel odstupné, které jim bylo slíbeno dlouho před převzetím podniku.

„Musk neplní své závazky, myslí si, že pro něj pravidla neplatí, a využívá své bohatství a moc, aby se bezohledně vypořádal s každým, kdo s ním nesouhlasí,“ cituje server BBC ze žaloby.

Musk, který je mimo jiné výkonným ředitelem výrobce elektromobilů Tesla, provedl ve společnosti Twitter rozsáhlé změny. Ty kromě přejmenování zahrnovaly rovněž propuštění většiny zaměstnanců a uvolnění pravidel pro regulaci obsahu.

V pondělí Musk podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg přišel o post nejbohatšího člověka na světě, na kterém ho vystřídal zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Hodnota Bezosova majetku podle žebříčku v pondělí dosahovala zhruba 200 miliard dolarů (asi 4,7 bilionu Kč), zatímco hodnota Muskova jmění činila kolem 198 miliard dolarů.

San Francisco (ČTK)

Hlavní stránka