lupa x
user

Česká pošta obnovuje na pobočkách prodej tisku

Česká pošta obnovuje na pobočkách prodej tisku

15.05.2024 , Aktualizováno 14.05.2024

Redakce

Česká pošta od pondělí 13. května opětovně zahájila prodej tisku, a to po vzájemné dohodě s původními distributory tisku společností První novinová společnost a společností Mediaprint & Kapa Pressegrosso.

Česká pošta obnovuje na pobočkách prodej tisku

Foto: Shutterstock

Klienti České pošty tak mohou opět na 555 pobočkách zakoupit širokou nabídku novin a časopisů. Tisk od distributora První novinová společnost bude dostupný na 340 pobočkách, distributor Mediaprint & Kapa Pressegrosso pak nabídne své tituly na 378 pobočkách. Na 163 poštách bude možné zakoupit tisk obou distributorů.

„Do prodeje tisku jsou zahrnuty vybrané pobočky České pošty, které byly vybrány jednotlivými distributory dle jejich logistických možností. Na vybraných pobočkách si tak můžete od 13. května opět zakoupit nejen deníky, ale i časopisy,“ říká ředitelka pobočkové sítě České pošty Martina Ivanová a dodává: „O možném rozšíření prodeje tisku i na další pobočky České pošty s distributory dále jednáme.“

K zastavení prodeje tisku došlo od ledna letošního roku, kdy Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje. Protože se na podzim loňského roku bohužel nepodařilo dosáhnout dohody mezi distributory a Českou poštou, Česká pošta musela vypovědět ke konci loňského roku původní smlouvy, díky kterým si zákazníci mohli na poštách kupovat noviny a časopisy. Vzhledem k tomu, že nyní došlo k uzavření nové dohody s původními distributory tisku, je nyní prodej na pobočkách opět obnoven.

Zdroj: Česká pošta

 

Hlavní stránka