lupa x
user

Český investor Daniel Křetínský ve Francii koupil další časopis

Český investor Daniel Křetínský ve Francii koupil další časopis

06.10.2022

Redakce

Český miliardář a investor Daniel Křetínský ve Francii koupil další časopis. Titul Usbek & Rica se stane součástí jeho společnosti Czech Media Invest (CMI), do které už zahrnul časopis Marianne, sedm časopisů od skupiny Lagardère, včetně známého titulu Elle, a 49 procent holdingu Le Nouveau Monde, který je jedním z akcionářů skupiny Le Monde vydávající stejnojmenný deník. Informuje o tom na svém webu deník Le Figaro.

Český investor Daniel Křetínský ve Francii koupil další časopis

Foto: Shutterstock

Usbek & Rica byl založen před deseti lety. Tvoří ho čtvrtletně vycházející časopis, který je dostupný na základě předplatného a v knihkupectvích. Má také webové stránky, kreativní studio a laboratoře pro vytváření nových formátů a inovativních zařízení. Píše o výzvách budoucnosti, jako jsou klimatické změny nebo technologické otřesy. V uplynulých měsících musel propouštět.

Křetínský dál pokračuje v rozšiřování svých aktivit na poli francouzských médií. Kromě CMI český energetický magnát vlastní také 51 procentní podíl v kanálu BSmart, který se zaměřuje na ekonomiku a finance.

Na konci září podle Le Figaro Křetínský zachránil levicový deník Libération, když mu poskytl částku 15 milionů eur (368 milionů Kč), aniž se zároveň stal jeho akcionářem. List je součástí nadačního fondu pro nezávislý tisk, který příchod nového akcionáře neumožňuje.

Český miliardář se také ucházel o převzetí francouzské televize M6. Ta ale nakonec zůstala v rukou společnosti Bertelsmann.

V Česku Křetínský spolu s Patrikem Tkáčem kontroluje společnost Czech News Center a.s.. Ta má v portfoliu mimo jiné i deníky Blesk, Sport, Aha! a E15 nebo časopis Reflex.

Paříž (ČTK)

Hlavní stránka