lupa x
user

Britský herec Hugh Grant smí žalovat Murdochův bulvární list, rozhodl soud

Britský herec Hugh Grant smí žalovat Murdochův bulvární list, rozhodl soud

27.05.2023 , Aktualizováno 26.05.2023

Redakce

Britský herec Hugh Grant, který spolu s princem Harrym podal žalobu na bulvární listy patřící pod mediální skupinu magnáta Ruperta Murdocha kvůli obviněním z odposlouchávání telefonů, s nimi může zahájit soudní řízení kvůli některým ze svých tvrzení. Uvedla to dnes agentura Reuters s odkazem na rozhodnutí londýnského vrchního soudu, podle kterého je ale na uplatnění všech hercových nároků příliš pozdě.

Britský herec Hugh Grant smí žalovat Murdochův bulvární list, rozhodl soud

Foto: Shutterstock

Grant, známý z romantických komedií jako Notting Hill nebo Láska nebeská, žaluje Murdochovu společnost News Group Newspapers (NGN) za nezákonné shromažďování informací, kterého se podle něj dopouštěla jménem svého bulvárního listu The Sun.

Soudce Timothy Fancourt dnes uvedl, že některá tvrzení v Grantově žalobě byla předložena příliš pozdě, ale jiná mohou být posouzena před soudem.

NGN soudce požádala, aby zamítl žalobu herce Granta i prince Harryho. Rozhodnutí v princově případě se ale očekává až po dalších červencových jednáních, na kterých Harry požádá o povolení opřít se o údajnou „tajnou dohodu“ mezi Buckinghamským palácem a vysokými představiteli NGN.

Harryho právní tým v dokumentech uvedl, že důvodem, proč nepodal žalobu dříve, bylo toto ujednání o odložení jakýchkoli nároků do doby, než budou vyřešeny všechny spory vydavatelství týkající se odposlechů.

Grant – který již dříve podal žalobu na NGN v souvislosti s dnes již neexistujícím bulvárním týdeníkem News of the World, jež byla v roce 2012 urovnána – se od vypuknutí skandálu s telefonními odposlechy stal významným bojovníkem za reformu tisku.

V poslední žalobě tvrdí, že reportéři deníku The Sun využívali soukromé detektivy k odposlouchávání jeho pevného telefonu, umisťovali odposlouchávací a sledovací zařízení na jeho dům a auto, vloupávali se do jeho nemovitostí a podvodně získávali jeho soukromé informace.

NGN tato obvinění popírá. Její právníci na dubnovém slyšení tvrdili, že měl žalobu podat dříve. Soudce se dnes částečně přiklonil na jejich stranu a uvedl, že Grant v případě telefonických odposlechů dal celou záležitost k soudu skutečně pozdě. Tvrzení, že bulvární list využíval soukromé detektivy, vloupával se mu do nemovitostí a umisťoval tam odposlouchávací zařízení ale podle soudce může být posouzeno v soudním řízení.

Londýn (ČTK)

Hlavní stránka