lupa x
user

Liberecký kraj otevřel Regionální inovační program, pro firmy vyčlenil přes 4 miliony korun

Liberecký kraj otevřel Regionální inovační program, pro firmy vyčlenil přes 4 miliony korun

09.03.2024 , Aktualizováno 08.03.2024

Redakce

I v letošním roce podpoří Liberecký kraj začínající podnikatele, inovativní firmy a projekty propojující komerční sektor s univerzitou a výzkumnými centry. Regionální inovační program nabízející tři druhy voucherů, startovací, inovační a technologický, se otevřel v pátek 1. března. Žádosti o podporu kraj přijímá až do 10. dubna 2024.

Liberecký kraj otevřel Regionální inovační program, pro firmy vyčlenil přes 4 miliony korun

Foto: Shutterstock

„Naším cílem je pomoci firmám s modernizací a novými trendy. Za dobu trvání programu jsme pro tento účel uvolnili již zhruba devětadvacet milionů korun, uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Žadatelé mohou z programu získat až dvě stě tisíc korun, celkově je k dispozici částka čtyři miliony dvě stě tisíc korun. Pro konzultace je k dispozici Krajský úřad Libereckého kraje i Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. Šance na úspěch přitom není zanedbatelná, v loňském roce na podporu dosáhly plné dvě třetiny z celkového počtu pětatřiceti žádostí.

„Největší zájem byl tradičně o technologický voucher, který umožní ověřit proveditelnost a efektivitu výrobního postupu. Celkem šestnáct firem si ověřilo a otestovalo aplikační potenciál svých nových myšlenek v praxi,“ dodal Jiří Ulvr. Pět projektů založených na spolupráci firem s výzkumnými centry získalo inovační voucher a dva perspektivní a začínající podnikatelé obdrželi voucher startovací.

Technologický voucher obdržel i liberecký OutdoorKWAK, a to na vývoj nové izolační hygienické vložky do svých péřových spacáků. „Finance jsme využili na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, nákup vzorků materiálu a jejich profesionální testování. Podpora ze strany Libereckého kraje nám v rozvoji produktového portfolia pomáhá dlouhodobě, i díky ní můžeme na trhu nabízet to nejlepší z českého textilu, doplnil jednatel firmy David Pařízek.

Nejen na vývoj, ale i na propagaci lze v programu získat finanční prostředky. Kreativní sklářské studio SALANSKY si díky startovacímu voucheru již brzy výrazně zlepší svou online prezentaci. „Voucher nám pomohl zafinancovat nové internetové stránky včetně e-shopu. Spuštění plánujeme v řádu týdnů a slibujeme si od něj zlepšení komunikace především se zahraniční klientelou,” uvádí Ondřej Salanský, majitel studia.

Veškeré informace jsou žadatelům přehledně k dispozici na webu Libereckého kraje.

 

Hlavní stránka