lupa x
user

On-line supermarketu Rohlik Group loni stoupl obrat o čtvrtinu na 17,8 mld. Kč

On-line supermarketu Rohlik Group loni stoupl obrat o čtvrtinu na 17,8 mld. Kč

09.03.2024 , Aktualizováno 08.03.2024

Redakce

On-line supermarket Rohlik Group v roce 2023 dosáhl obratu 17,8 miliardy korun, což je meziroční růst o 25 procent. V Česku rostly tržby firmy o 18 procent. Novinářům to dnes řekl zakladatel a ředitel společnosti Tomáš Čupr. Hospodářský výsledek neuvedl. Rohlik Group působí vedle Česka také v Maďarsku, Rakousku, Německu, Rumunsku, Španělsku a Itálii.

On-line supermarketu Rohlik Group loni stoupl obrat o čtvrtinu na 17,8 mld. Kč

Foto: Shutterstock

„Máme dost financí, abychom byli ziskoví jako skupina, což se stane tento rok,“ uvedl Čupr. Společnost je nyní zisková v České republice a Maďarsku. Výši zisku v Česku neuvedl. Během jednoho roku od spuštění nové automatizace dosáhl podle něj Rohlík ziskovosti v Mnichově. V roce 2024 bude skupina nadále významně investovat do technologie automatizace a dále ji rozšiřovat v Berlíně a Vídni.

U Rohlíku v roce 2023 udělalo více než 80.000 zákazníků 11,5 milionu objednávek. Společnost si podle Čupra klade za cíl dosáhnout silné finanční výkonnosti na každém trhu, kde působí, a vytvořit obchodní model, který je efektivní a replikovatelný. „Rohlík se už nyní blíží k bodu zvratu na všech trzích, kde působí. A momentálně si klade za cíl dosáhnout ročního obratu přes jednu miliardu eur, asi 25 miliard Kč, s pozitivním cash flow pro finanční rok 2024,“ uvedl Čupr.

Rohlik podle něj poskytuje jeden z nejširších a nejrozmanitějších sortimentů dostupných na trhu s on-line nákupem potravin, od čerstvých potravin od místních farmářů a producentů po supermarketové zboží oblíbených značek. Nabízí 15minutová okna doručení a doručení ve stejný den i za jednu hodinu od objednání, řekl.

Rohlik Group, která byla založena v roce 2014, je jednou z předních evropských doručovacích služeb potravin objednaných on-line. Stala se prvním českým podnikem, který dosáhl takzvaného statusu jednorožce, tedy firmou s hodnotou přes miliardu amerických dolarů.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka