lupa x
user

Evropská a Konferenční fotbalová liga bude od nové sezony na kanále Nova Sport 5

Evropská a Konferenční fotbalová liga bude od nové sezony na kanále Nova Sport 5

04.05.2024 , Aktualizováno 02.05.2024

Redakce

Čtvrteční vysílání evropských fotbalových soutěží se přesune z České televize na Novu, která získala práva na vysílaní Evropské a Konferenční ligy UEFA v příští sezoně. Přenosy na Nova Sport 5 doplní zápasy, které bude přenášet Sport 1 a Sport 2. Přímé přenosy tak budou kompletně na placených kanálech. Vyplývá to z oznámení Novy a ČT. 

Evropská a Konferenční fotbalová liga bude od nové sezony na kanále Nova Sport 5

Foto: Shutterstock 

„V současné chvíli nemáme z evropských pohárů nic. Tato ztráta nás mrzí, ale o úspěchu v tendru rozhodují finance a ceny vysílacích práv rostou skokově. V daném období nabídneme divákům mistrovství světa v ledním hokeji, mistrovství Evropy v atletice, fotbalové Euro a olympijské hry,“ řekl ČTK výkonný ředitel veřejnoprávní ČT sport Jiří Ponikelský.

Nova, která již vysílá Ligu mistrů, by měla mít pro čtvrteční zápasy Evropské nebo Konferenční ligy na kanále Nova Sport 5 právo první volby. Nova Sport 5 je v nabídce O2 Czech Republic, Telly, Skylink a Vodafone. Zbylá utkání pak nabídne Sport 1 a 2 společnosti AMC Networks International – Central and Northern Europe.

Diváci se podle zástupců Novy mohou těšit na obvyklý servis zahrnující komentované zápasy a atraktivní zápasová studia. „Ve fotbalových studiích se opět představí stálí experti, společně s novými posilami, které představíme na startu nové sezony. K zápasům českého zástupce budeme nabízet maximální servis v podobě našeho štábu, který bude cestovat s týmem,“ uvedl šéf fotbalové sekce Nova Sport Milan Štěrba.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka