lupa x
user

Nový Televizní institut v Brně zaštítí vzdělávání adeptů pro Novu a Markízu

Nový Televizní institut v Brně zaštítí vzdělávání adeptů pro Novu a Markízu

17.05.2022

Redakce

Nově vzniklý Televizní institut v Brně začne od podzimního semestru vzdělávat budoucí televizní profesionály. Dvouletý stipendijní studijní program CME Content Academy vzniká pod záštitou institutu jako spolupráce televizí Nova a Markíza, kde by úspěšní absolventi mohli najít uplatnění při výrobě pořadů. ČTK to dnes oznámila Kamila Zlatušková, která stojí za myšlenkou Televizního institutu a také za brněnským festivalem seriálové tvorby Serial Killer.

Nový Televizní institut v Brně zaštítí vzdělávání adeptů pro Novu a Markízu

Kurz je rozdělený do osmi bloků. Během nich se studenti naučí psát scénáře, stříhat, produkovat nebo řídit natáčení. Součástí je i televizní marketing, datová analytika nebo udržitelné natáčení, takzvaný green filming.

„Do CME Content Academy se může přihlásit úplně každý, nepožadujeme konkrétní vzdělání nebo dlouholeté zkušenosti v oboru,“ uvedla v tiskové zprávě Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova. Zájemci o studium by měli mít kreativní nápady a ambice v televizní tvorbě. Kurz pro deset vybraných uchazečů začne letos v říjnu.

Mezi přednášejícími budou odborníci na film a televizi z České republiky i ze zahraničí, například Vratislav Šlajer, producent řady televizních formátů, Piodor Gustafsson, šéf vývoje švédské komerční televize TV4, Ben Gibson, bývalý děkan londýnské filmové školy nebo Vinca Wiedemanová z dánské Národní filmové školy.

„Naši studenti se mohou těšit na zcela nový pedagogický přístup s důrazem na získání praktických dovedností v současné televizní tvorbě, storytellingu, a to při využití nejnovějších technologií,“ uvedla Zlatušková.

Brno (ČTK)

Hlavní stránka