lupa x
user

Microsoft propustí kolem 1 000 lidí, asi procento ze všech zaměstnanců

Microsoft propustí kolem 1 000 lidí, asi procento ze všech zaměstnanců

19.10.2022 , Aktualizováno 18.10.2022

Redakce

Americká softwarová společnost Microsoft kvůli zpomalení růstu ekonomiky propustí zhruba 1 000 lidí v různých odděleních. Je to méně než procento z přibližně 221 000 zaměstnanců, kolik v podniku pracovalo ke konci června. S odkazem na zdroj společnosti Axios o tom informovala agentura Reuters. Firma podobně jako ostatní technologické společnosti musí kvůli ochlazení ekonomiky zpomalit nabírání nových pracovníků.

Microsoft propustí kolem 1 000 lidí, asi procento ze všech zaměstnanců

Foto: Shuttterstock 

Microsoft v červenci uvedl, že zrušil malý počet pracovních míst. Sdělil ale, že počet zaměstnanců postupně zvýší.

Technologické společnosti, jako je Meta Platforms, Twitter nebo Snap, v posledních měsících ruší pracovní místa a zpomalují přijímání nových zaměstnanců. Reagují tak na slábnoucí růst globální ekonomiky, k němuž přispívají vyšší úrokové sazby, vyšší inflace a také energetická krize v Evropě.

Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 16,74 miliardy USD (419 miliard Kč) z 16,46 miliardy USD před rokem. Zisk i tržby však zaostaly za očekáváním analytiků, což je vzácné zklamání u tohoto technologického giganta, který v posledních letech neustále překonával očekávaní. Výsledky za uplynulé čtvrtletí firma oznámí příští týden.

New York (ČTK)

Hlavní stránka