lupa x
user

Japonská společnost Sony má technologii pro rychlou výrobu humanoidních robotů

Japonská společnost Sony má technologii pro rychlou výrobu humanoidních robotů

07.12.2022 , Aktualizováno 06.12.2022

Redakce

Japonský konglomerát Sony Group má technologii pro rychlou výrobu humanoidních robotů. Jakmile podnik zjistí, jak by se mohli efektivně využít, může ji nasadit. Ve zveřejněném rozhovoru s agenturou Reuters to řekl technologický ředitel firmy Hiroaki Kitano.

Japonská společnost Sony má technologii pro rychlou výrobu humanoidních robotů

Foto: Shutterstock

„Několik společností na světě včetně té naší má nashromážděno dostatek technologií, aby je mohly rychle vyrobit, jakmile bude jasné, jaké využití je perspektivní,“ řekl Kitano. „Klíčový je vývoj aplikací,“ dodal.

Před více než dvaceti lety uvedla společnost Sony na trh robotického psa Aibo. V letech 1999 až 2006 se prodalo asi 150.000 kusů tohoto robotického domácího mazlíčka. V roce 2018 firma uvedla na trh jeho pokročilou verzi, které se za prvních šest měsíců prodalo asi 20.000 kusů.

Humanoidní roboty už desítky let vyvíjejí společnosti Honda Motor a Hyundai Motor. V září šéf společnosti Tesla Elon Musk předvedl částečně funkční prototyp svého humanoidního robota Optimus. Muskova společnost plánuje nasadit tisíce těchto robotů ve svých továrnách.

Kitano uvedl, že Sony má dobrou pozici k tomu, aby hrála významnou roli v oblasti metaverza, tedy ve virtuálním světě, který by mohl být nástupcem internetu. Poukázal přitom na zkušenosti firmy v oblasti audiovizuálních technologií a její bohatý zábavní obsah, včetně hudby a videoher. Zdůraznil, že metaverzum podle něj stojí a padá na obsahu.

Tokio (ČTK)

Hlavní stránka