lupa x
user

ČTÚ při kontrole zjistil nedostatky u 30 procent pošt Partner

ČTÚ při kontrole zjistil nedostatky u 30 procent pošt Partner

23.12.2022

Redakce

Český telekomunikační úřad při letošní kontrole zjistil nedostatky ve fungování 30 procent pošt Partner, které pro Českou poštu provozují jiné subjekty, například obchody nebo obecní úřady. Nejčastějším výrazným pochybením bylo odmítnutí přijmout reklamaci. Úřad to uvedl v pravidelné monitorovací zprávě.

ČTÚ při kontrole zjistil nedostatky u 30 procent pošt Partner

Foto: Shutterstock

Kontroly probíhaly v srpnu a září celkem na 84 poštách Partner, tedy na reprezentativním vzorku deseti procent těchto provozoven

„Většina kontrolovaných pošt Partner byla bezproblémová. Při školení provozovatelů pošt Partner budeme zdůrazňovat ty postupy, které nebyly při kontrole dodrženy,“ reagoval mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Pošta Partner funguje jako alternativa klasických poboček České pošty a většinou zajišťuje základní poštovní služby. Z celkem 3200 poboček České pošty je více než 800 provozováno jinými subjekty jako pošta Partner. Loni přibylo zhruba 150 partnerských pošt.

„Jako problematické se ukázalo například uplatnění reklamace při poškození zásilky. Ve 13 případech bylo dokonce přijetí takové reklamace odmítnuto. V návaznosti na kontrolní zjištění byla urychleně zahájena správní řízení,“ uvedl úřad.

Nejčastěji vykázaným pochybením vedle odmítnutí reklamace absence informace o změnách poštovních podmínek, které kontroloři zjistili v devíti případech. Méně často se vyskytovaly problémy s uložením zásilek (čtyři případy) a uveřejněním informace o otevírací době provozovny (tři případy). V pěti případech bylo zjištěných nedostatků více.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka