lupa x
user

Polský úřad obvinil tamní divizi T-Mobilu ze zavádějící reklamy

Polský úřad obvinil tamní divizi T-Mobilu ze zavádějící reklamy

02.01.2023

Redakce

Polský úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů obvinil polskou divizi telekomunikační společnosti T-Mobile ze zavádějící reklamy v souvislosti s nabídkou bezplatných dat u předplacených karet pro mobilní telefony. Podniku tak hrozí pokuta až do ekvivalentu deseti procent z ročních tržeb. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Polský úřad obvinil tamní divizi T-Mobilu ze zavádějící reklamy

Foto: Shutterstock

Úřad uvedl, že reklamní slogan „1200 GB zdarma na rok“ je zavádějící, protože firma data poskytuje po 100 gigabytech měsíčně po dobu maximálně 12 měsíců, pokud si zákazník v daný měsíc dobije kartu částkou nejméně 35 zlotých (180 Kč).

„Reklamní slogan může naznačovat získání jednorázového balíku v objemu 1200 GB,“  uvedl šéf úřadu Tomasz Chróstny. „Pokud by spotřebitelé měli od začátku úplné informace o této akci a věděli, že musejí za celý rok vynaložit nejméně 420 zlotých, aby každý měsíc dostali 100 GB internetu, nemuseli by se rozhodnout nabídku využít,“  dodal.

Společnost T-Mobile patří do nadnárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. T-Mobile působí také v České republice, kde je s více než šesti miliony zákazníků největším mobilním operátorem na trhu.

Varšava (ČTK)

Hlavní stránka