lupa x
user

Žena z Kutnohorska přišla podle policie na internetu o milion korun

Žena z Kutnohorska přišla podle policie na internetu o milion korun

10.01.2023 , Aktualizováno 09.01.2023

Redakce

Žena z Kutnohorska přišla na internetu o milion korun. Podle policie ji o ně připravil neznámý pachatel, který jí nabízel investici do akcií a doporučil jí nainstalovat si do počítače aplikaci pro vzdálený přístup. Přes aplikaci jí peníze z účtu vybral. Za podvod a neoprávněný přístup do počítačového systému hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až osm let vězení, informoval na webu krajský policejní mluvčí Pavel Truxa.

Žena z Kutnohorska přišla podle policie na internetu o milion korun

Foto: Shutterstock 

Žena reagovala podle policie na reklamu na sociálních sítích, která nabízela zhodnocení peněz nákupem cenných papírů. Po zaregistrování ji kontaktoval muž, který se vydával za makléře společnosti. „Po několika hovorech ji přesvědčil k instalaci programu do počítače, který pachateli umožnil ho vzdáleně ovládat. Velké překvapení pak na podvedenou ženu čekalo, když následujícího dne zjistila, že ji z účtu zmizelo několik ‚investic‘ v celkové výši milion korun,“ uvedl Truxa. Žena událost ohlásila na policii.

Policisté veřejnost před praktikami podvodníků opakovaně varují. Téměř o 800 000 korun přišla v prosinci například i žena z Karviné, která se zřejmě stala obětí podvodníka ve virtuálním prostředí, když chtěla nakoupit akcie a kryptoměnu.

Kutnohorsko (ČTK)

Hlavní stránka