lupa x
user

EasyPark přebírá českého zprostředkovatele plateb za parkování MPLA

EasyPark přebírá českého zprostředkovatele plateb za parkování MPLA

02.03.2023

Redakce

Globální technologická společnost EasyPark přebírá českou firmu MPLA, která je největším zprostředkovatelem digitálních plateb za parkování v České republice a na Slovensku. EasyPark o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Podrobnosti transakce ani finanční podmínky firmy nezveřejnily.

EasyPark přebírá českého zprostředkovatele plateb za parkování MPLA

Foto: Shutterstock

EasyPark má pokrytí ve více než 20 zemích. Její mobilní aplikace zaměřená na parkování řidičům umožňuje mimo jiné zahájit, prodloužit a zastavit parkování, platit za nabíjení elektromobilu, najít ulice s vysokou dostupností parkování nebo si předem rezervovat parkovací místo. Aplikace EasyPark je dostupná ve vybraných operačních systémech aut nebo v rozhraní Apple CarPlay a Android Auto ve většině nových vozů.

„MPLA byla vždy průkopníkem v digitalizaci služeb spojených s parkováním. Stát se součástí EasyPark Group nabídne městům, provozovatelům parkovišť a v neposlední řadě řidičům v rámci Česka a Slovenska nový rozměr spokojenosti,“ řekl jeden ze zakladatelů MPLA Petr Váverka.

„Přinášíme nové služby, jako je například platba za parkování po minutách, kdy řidič platí jen čas, který na parkovacím místě opravdu stráví,“ uvedl Patrik Piščák, který ve společnosti EasyPark zodpovídá za region Česka a Slovenska.

MPLA vznikla v roce 2013. Firma uvádí, že má největší pokrytí v oblasti služeb spojených s platbou za parkování v České Republice.

Stockholm/Praha (ČTK)

Hlavní stránka