lupa x
user

V H.Králové na sídlišti s 30.000 lidmi skončí všechny 3 pošty, místní jsou proti

V H.Králové na sídlišti s 30.000 lidmi skončí všechny 3 pošty, místní jsou proti

02.04.2023 , Aktualizováno 31.03.2023

Redakce

Největší panelové sídliště v Hradci Králové na Moravském Předměstí s téměř 30.000 obyvateli bude od 1. července bez pošty. Zatím na něm jsou v provozu tři pošty a všechny by měly skončit, vyplývá ze seznamu zrušených pošt, který dnes zveřejnila Česká pošta. Vedení města a zástupci místní samosprávy s tím nesouhlasí, zjistila ČTK. Celkem by mělo být v Hradci Králové zrušeno sedm ze 14 pošt.

V H.Králové na sídlišti s 30.000 lidmi skončí všechny 3 pošty, místní jsou proti

Foto: Shutterstock

Moravské Předměstí je zároveň největším sídlištěm v Královéhradeckém kraji. Žije v něm stejně lidí jako ve druhém největším městě kraje, Trutnově.

Podle předsedy komise místní samosprávy Moravské Předměstí sever Bedřicha Kabilky je zrušení všech tří pošt špatné rozhodnutí. „I když jsou všechny tři pošty na Moravském Předměstí v provozu, tak u nás na poště na Benešově třídě pořád stojí fronta 20 až 30 metrů, a to nepočítám, když si důchodci chodí pro peníze. Jsou u nás tři domovy důchodců,“ řekl ČTK Kabilka.

Česká pošta podle něj udělala rozhodnutí o zrušení pošt takzvaně od stolu, protože žádný průzkum v místě se podle něj nedělal. „Pokud se nás zásadně nezastane magistrát, tak si to (zachování pošt) nedovedu představit,“ řekl. Ke zrušení jsou na sídlišti určené pošty v ulicích Benešova, Milady Horákové a Štefánikova.

V případě jejich zrušení by lidem z Moravského předměstí podle Kabilky nezbylo než chodit poštu do sousední čtvrti Malšovice, kam je navíc městskou dopravou omezené spojení. Samotné Malšovice mají téměř 10.000 obyvatel.

Primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (Hradecký demokratický klub) označila zrušení sedmi ze 14 pošt ve městě a zvolený postup za absurdní, tristní, nesystémový a jednostranný s negativním dopadem na širokou veřejnost. Po České poště bude žádat změnu rozhodnutí.

V celém Královéhradeckém kraji Česká pošta ke konci června zruší 16 poboček. Kromě sedmi v Hradci Králové uzavře po dvou v Jaroměři, Vrchlabí a Náchodě a po jedné v Jičíně, Trutnově a Meziměstí. Většinou jde o větší města, kde je nyní více poštovních poboček.

Hradec Králové (ČTK)

Hlavní stránka