lupa x
user

Amazon je za první čtvrtletí zpět v zisku, vydělal 3,17 miliardy USD

Amazon je za první čtvrtletí zpět v zisku, vydělal 3,17 miliardy USD

29.04.2023 , Aktualizováno 28.04.2023

Redakce

Americký internetový obchod Amazon v prvním čtvrtletí vykázal zisk 3,17 miliardy dolarů (74,5 miliardy Kč), zatímco o rok dříve měl ztrátu 3,84 miliardy dolarů. Ke zlepšení přispěla vysoká poptávka po nakupování přes internet a po cloudových službách. Firma o tom ve čtvrtek informovala ve výsledkové zprávě.

Amazon je za první čtvrtletí zpět v zisku, vydělal 3,17 miliardy USD

Foto: Shutterstock

Největší světový internetový prodejce v období od ledna do března zvýšil tržby o devět procent na 127,4 miliardy dolarů, čímž překonal odhady trhu. Na druhé čtvrtletí firma očekává tržby 127 až 133 miliard dolarů.

Generální ředitel Andy Jassy se kvůli obavám ohledně ekonomického výhledu zaměřil na omezení výdajů v řadě divizí Amazonu. V březnu uvedl, že firma zruší další pracovní místa, tehdy to bylo z dlouhodobě ziskových divizí cloudových a reklamních služeb. Počet propuštěných zaměstnanců společnosti se od loňského listopadu zvýšil na 27.000, což znamená devět procent z celkového počtu zhruba 300.000 pracovníků.

Tento týden firma informovala, že stáhne svou řadu zařízení Halo, které monitorují zdravotní stav. Těm, kteří si je nedávno pořídili, slíbila vrácení peněz.

Vzhledem k tomu, že vysoká inflace snížila maloobchodní poptávku v Evropě, hledá největší internetový prodejce na světě nové zdroje příjmů. Příkladem jsou vyšší poplatky za doručování potravin pro členy věrnostního programu Prime v USA.

Akcie firmy si po zveřejnění výsledků hospodaření ve čtvrtek připsaly až devět procent.

Seattle (USA) (ČTK)

Hlavní stránka