lupa x
user

Provozní zisk T-Mobilu v ČR v prvním čtvrtletí mírně klesl na 3,07 miliardy Kč

Provozní zisk T-Mobilu v ČR v prvním čtvrtletí mírně klesl na 3,07 miliardy Kč

12.05.2023 , Aktualizováno 11.05.2023

Redakce

Operátor T-Mobile ČR vykázal v prvním čtvrtletí provozní zisk 3,069 miliardy korun, což je o 0,3 procenta meziročně méně. Tržby naopak stouply o 6,7 procenta na 7,6 miliardy Kč. Celkový počet zákazníků meziročně mírně stoupl o 1,6 procenta na 6,44 milionu. T-Mobile to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Provozní zisk T-Mobilu v ČR v prvním čtvrtletí mírně klesl na 3,07 miliardy Kč

Foto: Shutterstock

Trend zvyšující se spotřeby mobilních dat pokračoval i v prvním čtvrtletí, kdy T-Mobile zaznamenal meziroční nárůst o 51 procent. V meziročním srovnání překvapivě vzrostl i počet provolaných minut, který se zvýšil o 14 procent, uvedla firma. Naopak o sedm procent klesl objem odeslaných SMS, neboť zákazníci dávají přednost chatovacím platformám, dodala.

Počet diváků internetové televize přejmenované na Magenta TV se zvýšil o 11,9 procenta na 245.000 zákazníků. Na konci prvního čtvrtletí bylo mobilní 5G pokrytí obyvatel 52,5 procenta, což je proti začátku roku o 5,8 procentního bodu více.

Klademe důraz na pokrývání Česka vysoce kvalitním připojením a budeme pokračovat ve výstavbě optické a 5G infrastruktury. Prioritou zůstává zaměření na digitalizaci, bezpečí uživatelů a pochopitelně se soustředíme i na ESG aktivity. Ačkoli nárůst nepřímých nákladů dosáhl deseti procent, v investicích v ČR budeme i nadále pokračovat,“ uvedl generální ředitel T-Mobilu Jose Perdomo Lorenzo.

V březnu T-Mobile jako první český operátor představil unikátní řešení proti nebezpečným podvodům pro firemní zákazníky, které chrání uživatele před lstivými telefonáty. Na prevenci podvodů se pak soustředí i projekt Klik pro klid. Operátor se také v prvním kvartále stal partnerem projektu Technologická gramotnost, který přibližuje studentům základních a středních škol moderní technologie a klade si za cíl zvýšit zájem o technologické obory. V letošním roce by iniciativa měla formou bezplatných přednášek oslovit až 12.000 dětí.

T-Mobile je spolu se Slovak Telekomem součástí nadnárodní skupiny Deutsche Telekom.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka