lupa x
user

Kardiologický den Petra Niederleho 2023

Kardiologický den Petra Niederleho 2023

20.10.2023

Redakce

Této vzdělávací akce se každoročně účastní několik set odborníků z celé České republiky: lékaři kardiocenter, ambulantní specialisté, plátci a regulátoři.

Kardiologický den Petra Niederleho 2023

Foto: Nemocnice na Homolce

Odborným garantem akce je prof. Petr Neužil, primář kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce, který zároveň předsedá arytmologického bloku.

Setkání se koná na památku předního českého kardiologa prof. Petra Niederleho, průkopníka české echokardiografie a dlouholetého primáře Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce.

Cílem jednodenní akce je zprostředkovat nové zkušenosti a poznatky o farmakoterapii, invazivních léčebných metodách a technologiích v kardiologii, kardiochirurgii a také upozornit na potřebu úzké spolupráce mezi hospitalizační péčí a ambulantní praxí.

Kardiologové z Nemocnice Na Homolce budou prezentovat své zkušenosti z inovativní metody ablace pulzním polem, kardioneuroablace nebo stimulační léčby srdečního selhání.

V odpoledním bloku pak zazní stěžejní téma našich kardiochirurgů – miniinvazivní přístupy v léčbě chlopenních vad. Odborný program tradičně doplní rozsáhlá diskuse, chybět nebudou ani legislativní aspekty kardiologické péče.

http://www.homolka.cz/clanky/aktuality/kardiologicky-den-petra-niederleho-2023

Hlavní stránka