lupa x
user

V srpnu začne vysílat nový sportovní kanál Canal+ Sport

V srpnu začne vysílat nový sportovní kanál Canal+ Sport

28.07.2022

Redakce

V Česku na začátku srpna odstartuje nový sportovní televizní program Canal+ Sport. Jeho hlavním tahákem má být nejvyšší anglická fotbalová soutěž Premier League. Kanál bude zpočátku v Česku a na Slovensku dostupný v nabídce operátorů Skylink, freeSAT a Orange. S dalšími provozovateli televizních platforem Skylink jedná. 

V srpnu začne vysílat nový sportovní kanál Canal+ Sport

Foto: Shutterstock 

Vysílací práva na Premier League pro Česko měla dosud společnost Telly, která ji vysílala na kanále Premier Sport. Ten byl k dispozici v O2 TV a T-Mobile TV. „Nyní práva na vysílání získal Skylink, který soutěž plánuje vysílat na Canal+ Sport. V současně době jednáme o tom, za jakých podmínek by mohl být tento kanál k dispozici v O2 TV,“ řekl mluvčí O2 TV David Solnař.

Vysílání Canal+ Sport začne 4. srpna fotbalovým magazínem Nejlepší góly sezony 2021/2022 a následovat bude pořad Fantasy Show z vlastní produkce, věnovaný virtuální hře Fantasy Premier League. V pátek 5. srpna ve 21:00 začíná Premier League prvním zápasem mezi Arsenalem a týmem Crystal Palace. Před ním se mohou diváci těšit na premiéru zápasového studia MatchTime.

Tematických televizních stanic zaměřených na sport v posledních letech podle marketingového ředitele Atmedia Pavla Müllera neustále přibývá. V minulém roce se například k televizním stanicím Nova Sport 1 a Nova Sport 2 přidala také třetí a čtvrtá sesterská stanice. Celkově tak mohou diváci vybírat z téměř dvou desítek lokalizovaných sportovních kanálů. Sledovanost kanálů se pohybuje ve stovkách tisíc diváků měsíčně.

„Například tematické kanály Eurosport 1, Sport 1 a Sport 2 jsou sledovány především muži. Ze všech diváků starších 15 let tvoří mužské publikum přes 70 procent. Často jde o mladší muže z vyšších socioekonomických skupin. Proto jsou také sportovní televizní stanice často vyhledávány zadavateli televizní reklamy,“ dodal Müller.

Fenomén vlastních sportovních kanálů začal podle mediální expertky Eriky Luzsiczy v roce 2014, kdy O2 začalo investovat do sportovních práv koupí licence na vysílání Premier League. Od té doby se do budování portfolia sportovních vysílání přidávali další operátoři a stanice.

„Vzhledem k rostoucím cenám práv šlo nejčastěji o sdílené nabídky na licence a díky tomu se v tuzemsku postupně rozrostla i nabídka stanic nabízejících nejprestižnější sportovní soutěže. Výhoda sportovních televizních kanálů je především v tom, že živé přenosy mají stabilní diváckou základnu bez ohledu na sezonu. Prostě fanoušci vybraných sportů sledují utkání pravidelně a dnes i díky streamování odkudkoliv. A do budoucna tomu nebude jinak, i když lze očekávat, že ceny licencí nadále porostou, tak nikdo si nebude moci dovolit o své předplatitele přijít,“ řekla Luzsicza.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka