lupa x
user

IDC: Globální trh s počítačovými tablety páté čtvrtletí za sebou klesl

IDC: Globální trh s počítačovými tablety páté čtvrtletí za sebou klesl

02.11.2022 , Aktualizováno 01.11.2022

Redakce

Celosvětový odbyt počítačových tabletů se ve třetím čtvrtletí meziročně snížil o 8,8 procenta na 38,6 milionu přístrojů. Trh s tablety tak zaznamenal pokles už páté čtvrtletí za sebou. Na svých internetových stránkách to uvedla výzkumná společnost International Data Corporation (IDC). Více než polovinu trhu s tablety měly pod kontrolou firmy Apple a Samsung.

IDC: Globální trh s počítačovými tablety páté čtvrtletí za sebou klesl

Foto: Shutterstock

Na poptávku po tabletech má podle IDC negativní vliv omezování spotřebitelských výdajů a výdajů na vzdělávání v době ekonomické nejistoty. „Po silném růstu v letech 2020 a 2021 se letos pokles trhu s tablety očekával,“ uvedl jeden z analytiků IDC.

Jedničkou na světovém trhu s počítačovými tablety byla ve třetím čtvrtletí americká společnost Apple, jejíž odbyt klesl zhruba o procento na 14,5 milionu přístrojů. Tržní podíl Applu se tak zvýšil na 37,5 procenta z 34,6 procenta před rokem. Druhé místo obsadila jihokorejská společnost Samsung, jejíž tržní podíl se zvýšil na 18,4 procenta ze 17,5 procenta před rokem.

Na třetí příčce se umístila americká společnost Amazon, jejíž podíl zůstal beze změny na 11,1 procenta. Za ní následovaly čínské firmy Lenovo a Huawei.

Needham (USA) – (ČTK)

Hlavní stránka