lupa x
user

Dnes začala informační kampaň k představení vládní pomoci občanům

Dnes začala informační kampaň k představení vládní pomoci občanům

12.09.2022

Redakce

Dnes začala informační kampaň, jež představí vládní pomoc občanům a zjednoduší cestu k jejímu využití. V tiskové zprávě to uvedl úřad vlády. Kampaň bude v médiích, na webu i venku, trvat bude do konce října. Připravilo ji oddělení strategické komunikace úřadu vlády. Občané podle úřadu vlády často nabízenou pomoc nečerpají.

Dnes začala informační kampaň k představení vládní pomoci občanům

Na kampaň se počítalo s vyčleněním až 30 milionů korun, cena vzešlá ze soutěže činí včetně kompletní produkce nakonec 24,5 milionu. Kampaň bude zahrnovat televizní a rádiové spoty, reklamu v tisku a on-line médiích, ale také různé velké poutače, informace ve vitrínách nebo rámečky v městské hromadné dopravě.

Koncem srpna premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že na celkovou pomoc občanům proti inflaci vyčlenila vláda 177 miliard korun. Citoval tehdy analýzu, podle které je v míře podpory ve vztahu k HDP Česko na čtvrtém místě mezi zeměmi v Evropské unii. Pod takzvaný Deštník proti drahotě zahrnula vláda i mandatorní výdaje, ke kterým je vázána zákony, například valorizace důchodů.

Občané zatím podle úřadu vlády nabízenou pomoc často nečerpají. Buď nevědí, na jakou mají nárok, nebo že vůbec existuje, stydí se, že by pomoc měli využít, nebo se obávají administrativní náročnosti. Kampaň představuje zejména příspěvek 5 000 korun na dítě, příspěvek na bydlení a základní pomoc se snížením cen energií.

Novou podobu má také web Deštník proti drahotě, kde mají občané k dispozici nejen informace o podpoře, ale též si mohou o pomoc přímo požádat skrze on-line formuláře.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka