lupa x
user

O2 TV nebude vysílat Premier League, nedohodla se s majitelem licence

O2 TV nebude vysílat Premier League, nedohodla se s majitelem licence

28.09.2022 , Aktualizováno 27.09.2022

Redakce

 Internetová televize O2 TV zřejmě nebude vysílat zápasy anglické fotbalové Premier League. Nedohodla se na podmínkách s majitelem licence pro ČR Canal+. Společnost Canal+, která v Česku vlastní satelitní a internetovou televizi Skylink, to oznámila v tiskové zprávě.

O2 TV nebude vysílat Premier League, nedohodla se s majitelem licence

Foto: Shutterstock

Program Canal+ Sport vysílající Premier League je v současnosti dostupný na platformách Canalu+ Skylink a freeSAT a rovněž v nabídce T-Mobilu, Slovak Telekomu a Digi Slovakia. To dohromady reprezentuje pokrytí téměř poloviny českých a slovenských domácností.

„Program je ze strany diváků velmi dobře hodnocen a počty nových zákazníků, které jsme díky němu získali, jsou několikanásobně vyšší, než jsme plánovali. Jsme tak v situaci, kdy na dalších partnerstvích nejsme závislí. Jednání s O2 se za poslední více než měsíc nikam neposunula, proto jsme se rozhodli je ukončit. S jejich obnovením minimálně do konce aktuálního ročníku Premier League nepočítáme,“ uvedl viceprezident Canal+ Luxembourg pro ČR a Slovensko Ladislav Řeháček.

Fanoušci Premier League, jejichž poskytovatel program Canal+ Sport nenabízí, si jej mohou předplatit samostatně za 189 Kč měsíčně na webu canalplussport.cz.

Vysílací práva na Premier League pro Česko měla do letoška společnost Telly, která ji vysílala na kanále Premier Sport. Ten byl k dispozici v O2 TV a T-Mobile TV.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka