lupa x
user

Německá policie propustila 18 příslušníků kvůli extremistickým chatům

Německá policie propustila 18 příslušníků kvůli extremistickým chatům

18.02.2023 , Aktualizováno 17.02.2023

Redakce

Policie ve východoněmecké spolkové zemi Sasko-Anhaltsko propustila 18 svých příslušníků kvůli extremistickým příspěvkům do chatové skupiny studentů policejní akademie. Agentura DPA napsala, že někteří policisté do diskusí aktivně přispívali vyjádřeními s antisemitským, rasistickým a násilí oslavujícím obsahem.

Německá policie propustila 18 příslušníků kvůli extremistickým chatům

Foto: Shutterstock 

„Z 18 policistů podle dosavadních zjištění 11 aktivně vkládalo zprávy, videa a fotografie se zmíněným obsahem do chatovací skupiny,“ řekla v Magdeburgu zemská ministryně vnitra Tamara Zieschangová. Chatovací skupina podle ní existovala od září 2017 do prosince 2021. Z více než 5000 jednotlivých zpráv jich bylo antisemitských, rasistických nebo násilnických nejméně 50. „Obsah tohoto třídního chatu neotřásl jenom mnou,“ řekla Zieschangová. „Tento třídní chat je ostudou pro zemskou policii,“ dodala.

Na diskusní skupinu se přišlo během vyšetřování bývalého uchazeče o policejní službu v jiné kauze, řekla ministryně. Proti čtyřem začínajícím policistům bylo zahájeno vyšetřování kvůli užívání symbolů protiústavních organizací, podněcování k nenávisti a šíření písemností s násilnickým a zoopornografickým obsahem.

Berlín (ČTK)

Hlavní stránka